Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyakorlatban a megváltozott...

A gyakorlatban a megváltozott munkakepesseguek tulajdonképpen tudnak dolgozni ha akarnak?

Figyelt kérdés

júl. 9. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem igen. Elég sok helyen dolgozhatnak, mert nagyon sok kedvezményt kapnak a cégek, ha alkalmazzák őket.
júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Állapot függő. Nekem vannak ilyen kollégáim, sőt a baráti körben is vannak, de olyan is van, aki hiába szeretne, nem tud az állapota miatt, illetve amilyen feladatot el tudna látni, nem talál a környéken, a bejárás meg nem opció.

A legtöbb esetben nem az akaráson bukik a dolog.

júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy egyre több a távmunka, egyre többen.
júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 Megváltozott munkaképességű vagyok. Szerintem akkor sem érheti meg nekik egy jó képességű, pörgős, terhelhető emberrel szemben minket alkalmazniuk, akármennyi és akármilyen kedvezményt kapnak érte. Egy munkahely mindig a teljesítményről, termelésről, profitról szól. Nem mellesleg a cég összképét is ronhatja, ha a sok normális ember közé jószívűségből, vagy a kedvezmények miatt beraknak egy ilyet.


Oké, hogy fizetniük kell a rehabilitációs hozzájárulást, de mi éri meg jobban: felvenniük egy vagy több egészségest, aki hétfőtől-péntekig a napi 8 vagy több órát végig jól dolgozva lehúzza és többet termel, vagy felvenniük egy ilyet, aki maximum 6 órában tud ott lenni, ráadásul lassú, vagy sokat hibázik, ráadásul nem alkalmas minden feladatra?

júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A 2#-es jól írja.


Elég gáz, hogy még mindig ezt szajkózza sok ember így 2010 óta is, hogy:

"...tulajdonképpen tudnak dolgozni ha akarnak".


Általában olyanok szólnak be ilyeneket, akik egyáltalán nem ismerik az ő életüket, körülményeiket, csak az "iszapszentmotorospuszta-alsón lakó Nárcsi néni testvérének a lányának a húgának a fia..." által elhangzottak miatt gondolkodnak róluk így.

júl. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Senior Séf ***** válasza:
23%
Régen valóban sokan voltak "álrokkantak", akik tudtak volna dolgozni, de némi kenőpénz a dokinak, és rokkantosították őket. Nem szeretem Orbánt,de hogy ebben bekeményített, azt jól tette.
júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdés, mit tartunk "dolgozás"nak. Meg milyen mértékben, értelemben megváltozott munkaképességű az illető. A többség tud dolgozni, de nem olyan ütemben, minőségben, mint egy teljesen egészséges munkavállaló... a munkaadó meg eldönti, hogy az neki elég-e.
júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Vakamennyire, egyes esetekben. Mondjuk ha muszáj nekik, az emberek sok mindenre képesek. Vagy ha segítséget kapnak vagy szerencséjük van és kapnak egy nekik való munkát.

Az egészségesek pedig sokszor ugyanolyan rosszul dolgoznak, csak úgy tesznek, közben beszélgetnek, lassúak szándékosan.

szept. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És a megváltozott munkakepesseguek csak a minimálbér felét keresik. Adhatnanak nekik teljes minimálbért is de azt is sajnálják tőlük. Csak dolgozgatok rokkantak amíg fel nem fordultak.
szept. 29. 13:23
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is rokkant vagyok csak dolgozgatok míg fel nem fordulok.
szept. 29. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!