Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne zavarjon, hogy...

Hogyan ne zavarjon, hogy mások azért vannak előrébb az életben, mert ügyeskednek, mutyiznak, kihasználnak másokat?

Figyelt kérdés
Csak egy példa egy ilyen ismerőstől, akinél ezt látom. Kiposztolja, hogy egy Taylor Swift koncertre eladja a jegyét 600 euróért! Vételár 100 euró. Még csak nem is VIP. Ok: kell neki a pénz a nászútjára. Most mondanátok, én miért nem csinálok ezt. Válasz: nem akarom ennyire leégetni magam, nincs hozzá pofám. Ilyenek posztolgatnak, hogy semmi munkával milyen gazdagok. Miközben én tisztességesen elvégzem a munkám, de sehogy nem jutok előre.

júl. 8. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Sok ner oligarcha is ezért zavar, sajnos ez ilyen ország
júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az előre? A javakat, státusz növelését?


Hallgass Youtube-on Sadhguru-t (feliratos, de megéri). Rávilágít pár érdekességre, én is nyugodtabb vagyok egy kicsit, formálhatja a mentalitásodat. Az egyik videóban azt ecseteli, hogy mindenki pont a másikkal foglalkozik, állandóan a versennyel.


Be tudsz fizetni mindent és tudsz enni, van hol laknod. Már csak legyél boldog, és szard telibe mások életét.

júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne hasonlítsd magad másokhoz. Ne mások életével foglalkozz.

Amit példának írtál, azért nem annyira szörnyű. Nem ver át senkit, nem bánt senkit. Akinek kell így, az megveszi. Ha nem kell senkinek, akkor így járt.

júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Pont amit a barátod csinált szerintem nem gond. Kereslet-kínálat.

Szerintem sokkal nagyobb pofátlanság, hogy az országban minden nagyobb projektet kormányközeli szakbarbárok csinálnak.

Pl.: 4-es metró, nem elég, hogy drága is, nem fért bele a költségvetésbe így rövidebb is lett, valamint ázik már valahol az ǒsszes új állomásunk. Drága is, szar is és legalább a spanok csinálták. Ez jobban zavar.

A barátod csak jó üzletember, de szerintem ehhez nem kell pofa, csak üzleti érzék.

júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"Hallgass Youtube-on Sadhguru-t"


Sadhguru a WEF embere aki az egész világ leigázásán dolgozik.

júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem erről az a véleményem, hogy ez az "igazság érzet" csak az emberekben van benne. Az ember ugyan úgy része a földi élő világnak, minden más állatfaj nem tud gondolkozni ezen, de még csak át sem érzi az "igazságot". Élik az életüket ösztönei, képességeik szerint és kész. Ott is vannak erősebb és gyengébb állatfajok, ahogy az embereknél is vannak agyafúrtabbak, ravaszabbak, szerencsésebbek és még sorolhatnám. De ahogy előttem is írták, mindenkinek tisztában kell lennie saját magával és önmaga határait feszegetni.


Másfelől viszont a civilizáció az olyan mint egy állatkert, ahol az állatok mindennap kapnak egy kis ételt, biztonságot és cserébe a falk között kell csinálniuk a dolgaikat, hogy az állatkertbe utazók fizessenek érte. Ezt felfoghatod úgy is mint egy átlagos munkahelyet ahol havi fizetést kapsz és olykor néha többet is dolgozol az átlagosnál, de ez van.


Aztán van a vadon, ahol mindennap meg kell küzdened az életben maradásért, kaja vagy más ragadozók elleni küzdelem, időjárási tényezők és a többi. Más törvények uralkodnak, de lényegében szabad a pálya. Azt eszel amit megszerezel magadnak és nem játszik közre az "igazságosság" hanem sokkal több esetben a szerencse.


Nem mindenki születik bele egy kacsalábon forgó életbe, de sok példa van az életben, hogy valaki a semmiből odáigjutott és sok példa is van arra, hogy valaki onnan a semmibe jutott.


Legbölcsebb az, ha tisztában vagy önmagaddal, képességeiddel és azzal is, hogy mi az amit nagy valószinűséggel képes lehetsz elérni az életben, olykor a kockáztatás árán is. Mert aki nem mert az nem nyer.

júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden attól függ hogy többet ér -e neked a saját igazságérzeted, lelkiismereted, becsületed mint a világ "haladása" és az emberek véleménye.


Ha azt mondják hogy ugorj a kútba beleugrasz? (Mert mások is így csinálják?)

júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedvenc mondásom: "Az életedet senki sem élheti helyetted!"


Legyen ez a kiindulópont!

júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ilyenek miatt nem kell görcsölni. Idővel a léha életük miatt az egészségük megromlik, aztán majd fetrenghet a saját mocskában. De ugyanez van, hogy a hatóságok valamilyen módon megtalálják majd, aztán magyarázkodhat majd...

Nyugi.

júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!