Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés férfinak lenni?

Milyen érzés férfinak lenni?

Figyelt kérdés
Mit éreztek a férfiasságotokkal kapcsolatban?
júl. 7. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
pénisz...
júl. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Rossz. Nem lehetek leszbi.
júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 veszettkecske ***** válasza:
0%
Kényelmes.
júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Semmilyen
júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Jó! Ad egyfajta magabiztosságot. Egy keményebb, határozottabb kiállást. Erőt, dinamizmust, élesebb karaktert. Egyfajta vezető, irányító szerepet (jó értelemben), hogy én vagyok az, aki megvédi, megóvja a "gyengébbet, az elesettebbet, a törékenyebbet".
júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Én utálom, semmi előnye nincs manapság. A férfiaktól még mindig elvárják hogy megfeleljenek a hagyományos férfi szerepeknek: keressenek annyi pénzt, hogy egyedül is el tudjanak tartani egy családot, legyen saját lakásuk és saját kocsijuk, elvárás hogy ők fuvarozzák a nőt, lehetőleg ők is fizessenek mindent, legyenek személyiségre is férfiasak (magabiztos, határozott, nagydumás stb.), legyenek fizikailag erősek, értsenek a ház körüli fizikai munkákhoz, legyen műszaki érzékük, hogy mindent ki tudjanak cserélni, meg tudjanak javítani stb. A nőkkel ezzel szemben annyi elvárás van, hogy nézzenek ki nőiesen, mindegy ha nem is dolgoznak, nem értenek semmihez, személyiségre is kiállhatatlanok, nekik el van nézve, a férfi majd úgyis megold mindent. Én ezt nagyon igazságtalannak érzem, hogy a hagyományos női feladatok szinte teljesen eltűntek: nem kell a ruhákat kézzel mosniuk, ott a mosógép, nem kell a szakadt ruhákat megvarrniuk (a többség varrni sem tud már szerintem), mert vesznek másikat a boltban, nem kell kézzel súrolni a koszos padlót, nem kell tésztát dagasztani, kenyeret sütni, csirkét pucolni, mert elmegy a boltba és megveszi a kész alapanyagokat, sokan nem is főznek már, hanem rendelnek kész kaját. Egy férfi meg ha nem ért a férfias fizikai munkákhoz, akkor rögtön lehurrogják hogy "há milyen férfi az ilyen". Én ha választhatnék, biztos hogy nőnek születnék ebben a világban.
júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem érzem magam sem negatív, sem pozitív csodának. A férfi és a nő páros azért lehet a jelenleg emberiség által ismert élővilág legsikeresebb csúcsragadozója, mert olyan szinten egészítik ki egymást, hogy jelenleg ennél nem ismert sikeresebb. A férfi a mostohább, fizikálisan embert jobban igénybe vevő területeken érvényesül jobban, míg a nő a türelmet, aprólékos, elsősorban élethátteret biztosító területeken. Hibát követ el - szerintem, - aki felemeli vagy lealacsonyítja bármelyiket is a társadalomban betöltött szerepeik alapján.
júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
6# nem tudom miért pontoztak le,te is nagyon jókat írtál
júl. 7. 14:35
 10/11 anonim ***** válasza:
22%

#7

Teljes mértékben igazad van.

júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!