Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nyugtat meg a vihar, az...

Miért nyugtat meg a vihar, az eső és a zordabb időjárás?

Figyelt kérdés

Van ennek valami pszichológiai jelentése?

Pl nagy viharok előtt, amikor feketék a felhők olyan megmagyarázhatatlan nyugodtság száll rám. Nagy vastag ködben is ezt érzem ősszel.


júl. 3. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem vagy egyedül. Én is hasonlóan érzek. Sőt viharban tudok a legjobbat aludni.
júl. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Ez ilyen “bekuckózós” érzést kelt. Szerintem az otthon biztonságával kötöd össze, mert ilyen időben otthon maradsz, biztonságban :D
júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
enis akkor tudok a legjobban aludni
júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Összhangot érzel a természet és önmagad között.

Hiába vagy befordulós fázisodban (ködös ősz), vagy a lelked mélyén fortyog valami (vihar), mégis ez a harmónia boldogságot nyújt.

Amúgy milyen a személyiséged?

júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Szerintem azért, mert ilyenkor kevesebb a zavaró inger. Az emberek nem hangoskodnak kint, nincs tűző napfény stb.
júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem, megnyugtat! Nagyon kellemes az eső hangja is! Imádom😍 YouTube-on is szoktam hallgatni, elalvás előtt, de nyilván "élőben" az igazi! A természet csodálatos! 34/N
júl. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azért szeretem, mert kicsit túlhajtom magam és ez az egyetlen dolog, amire rá tudom fogni, hogy nem tudok a dolgaimmal haladni, mert esik az eső. Baromi nagyokat alszok, filmezek ilyenkor.
júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vannak különféle "színes zajok" (szürke, fehér, rózsaszín például), amik segítenek ellazulni, megnyugtatnak, segítenek könnyebben elaludni, elérik, hogy mélyebben is aludjunk. Az eső, vihar hangjai is ilyenek.


Én is ilyen vagyok. Imádom az őszi ködöt, megnyugtat, kellemes érzéssel tölt el. A vihar és eső hangjával is így vagyok. Van is egy alkalmazás a telefonomon, amin keresztül ilyeneket hallgatok lefekvés előtt; sokkal gyorsabban sikerül elaludnom, még akkor is, ha előtte órákig forgolódtam és nem éreztem magam álmosnak. Általában kellemesen mélyen is alszom tőlük. (de azért lekopogtam)

júl. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A búskomorságban erő van. Más hangulata van az esőnek, mekankolikus, mélyen érző. Tele lesz a szíved szeretettel, együttérzéssel.
tegnapelőtt 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van egyfajta megmagyarázhatatlan feelingje.:) Most eszembe jutott, amikor még fiatal voltam, akkori párommal jártuk tengerpartot, elkezdett esni az eső, bebújtunk egy szikla alá, a nap sütött, mi ketten voltunk ott csak a közelben (elég nyugis hely volt), közben elszívtunk egy v.cigit..életem egyik legfelejthetetlenebb pillanatai közé tartozik❤️
tegnapelőtt 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!