Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért számít annyira vérlázító...

Miért számít annyira vérlázítónak sokak számára, ha valaki lusta és munkakerülő, még akkor is, ha mellette egy kedves, jó ember az illető? Miért nyomja el az adott személy pozitív tulajdonságait ez az egy-kettő negatív? Miért ítélkeznek felette?

Figyelt kérdés

Főleg azok mondanak ítéletet, akik nem ismerik, tehát idegenek.


A szorosabb ismeretségi körében tudják róla például azt is, hogy lustasága ellenére segít a szeretteinek, ha valami ház körüli munka adódik.



jún. 28. 18:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
50%
Rengeteg pici forrásból származó kérdés, egy hatalmas szennyvízként hömpölygő folyammá duzzad. Egyre többen vannak azok, akik nem tudnak beleállni ebbe a képtelen versenybe. Meg tudom érteni. Tulajdonképpen verseny(túl)fogyasztunk és van olyan aki valamilyen mértékben lebénul lelkileg. "Milyen csempe kéne a fürdőszobába?" Fürdőszőba?! Feksző!
jún. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
5-6# Hűha, te valamiért nagyon utálhatsz, hogy ilyen indulatokat váltottam ki belőled. Beteg vagy, sötét a lelked..
jún. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

A munkakerülő elég negatív jelző. Az mások kárára szól anyagilag. Ok, írtad, hogy nem zavarja az eltartóidat, hogy ez a helyzet, de az az igazság, amit legbelül te is tudsz, hogy mindig nem tartanak el. Mert nem tudnak. Ha a szüleidről van szó például, tudod, hogy ők nem élnek örökké. Emiatt bizonytalan jövőjű embernek tűnsz mások szemében, ami nem feltétlen rosszindulat, csak tény.


Az, hogy van mentális betegséged, nem tehetsz róla, mert senki sem választja, csak kapja a mentális betegséget. Megértem, ha ez miatt nehezebb ezzel együtt dolgozni, de attól előbb utóbb kompatibilissé kell tenned magad. Akárhogy. Terápiákkal, gyógyszerekkel. Ha nincs pénzed terápiára, legalább önismereti, önsegítő könyvekkel próbálkozz. (Nem tudom mennyit segítenének ilyen könyvek, mert nem tudom a betegséged milyenségét, lehet, hogy itt már tényleg terápia segítene) Az szintén más ügy, ha valaki ideiglenesen munkanélküli, de akar dolgozni, csak még nem vették fel, emiatt segítségre szorul egy ideig.


A "jó ember" oldaláról, annyit, hogy a jó ember fogalom meg szubjektív, az azért nem tűnik fel annyira másoknak. A kedvességben is vannak olyanok akik inkább a gyengeséget látják bele. Én nem ezt mondom, de hallottam, hogy a kedvesség nem annyira fontos érték egyeseknek.


Én nem ítéllek el, de én is azt mondom, hozd rendbe az életed, mert ez így meg évek/évtizedek múlva nagyot üthet.

jún. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!