Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni ha kiderült...

Mit lehet tenni ha kiderült hogy az egyik családtagod pszichopata?

Figyelt kérdés
Az öcsémről derült ki úgy, hogy a párja elküldte pszichológushoz és az lett a diagnózis hogy antiszociális személyiségzavar, azon belül pedig a tervező típus. Tehát nem szociopata amely nem tervez hanem hirtelen felindulásból cselekszik hanem pszichopata. Eddig én se tudtam mi a különbség de miota kiderült sokat informálódtam. Velem és a szüleimmel normális, a párkapcsolataival szoktak gondok lenni de kiével nem? Egyébként jól keres, jól él. Kell-e bármit is tenni, változtatni? Egyébként is mindehol azt írják h ez nem gyógyítható és nehezen is kezelhető. Az ő reakciója annyi volt h ezt eddig is tudtam, persze nekünk nem mondta h így érez.
jún. 28. 06:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hülyeségnek tartom. Ha sok lányt pl elhanyagol az apja, akkor már tinikorától kezdve keresni fogja az apafigurát. A legtöbb ilyen elhanyagolt kislány érdekes módon, mind pont jóval idősebb csávóhoz ment hozzá. (Azaz még ha nem is tudatosan, de keresi az apafigurát)


Szintén egy lány esetében, aki már kislány korától kezdve gondoskott az instabil szüleiről:

Később hozzá fog menni egy olyan emberhez, aki gyerekes, leértékeli őt.


Mi történik? A lány keresi azt, amit kiskorában tapasztalt. Az ismerős helyzetet.

Akik már akkor gondoskodó szerepet vállaltak, később a legtöbb nagy esetben egy felnőtt baba mellett fog kikötni, mert ez az ismerős számára. Egy házi cseléd lesz jó eséllyel.


Kisértetiesen hasonló érzelmi hangoltságok, és személyiségfejlődés. Mi történt? Így fejlődött a személyiség, ez rögzült be.


Te mi a francnak nevezed ezt, ha nem pszichológia?

Igen. Amiről te beszélsz, az maga a pszichológia, amit te másképpen nevezel meg.


Akkor mi is az áltudomány??

júl. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Annak a tanulmányozásával foglalkozik, amiről te is beszélsz. Mindezeknek valós eredményeik vannak. Hogy lehet ezt megtagadni?
júl. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
Na akkor van itt valaki, aki el mer olvasni egy oldalt egy egyetemi Psichológia tankönyvből?
júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem, mert félek. Nem akarok rosszat álmodni.
júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!