Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg lehet magyarázni egy...

Meg lehet magyarázni egy embernek hogy nem mindig jó ha túl őszinte?

Figyelt kérdés

Vannak olyan élethelyzetek, amikor nem jó ha őszinte az ember, mert esetleg magára haragíthat másokat, vagy rossz színben tűnteti fel magát, stb.

Hogy magyarázzam meg hogy néha csak tartsa meg magának a véleményét, és lépjen tovább?


jún. 23. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha elmúlt 10 éves, és magától még erre nem jött rá, akkor hiába fárasztod magad.
jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jóval elmúlt 10 éves.

Azt mondja, ő ilyen full őszinte, mindig megmondja a véleményét. Nem tudja milyen az, amikor egyszerűen nem fejti ki, hanem csak túllép a dolgon.

jún. 23. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apám azt mondta annak idején, hogy "bizalmasnak lenni valakivel nem más, mint fegyvereket adni a kezébe magunk ellen", én pedig erre azt mondtam, hogy "a baj nem azzal van, aki bizalmat ad a másiknak, hanem azzal, aki ezt a bizalmat fegyverként használja fel".


Szóval, ha nem arra fókuszálunk, hogy a világ milyen rossz és ijesztő, komor hely, hanem arra, hogy - bár vannak nehézségek - de alapvető laza, vidám hely, akkor az fog megvalósulni.


Tehát nem az alakoskodást kell népszerűsíteni, hanem megérttetni az emberekkel, hogy nem kell állandóan ellenséget látni egymásban és felesleges és helytelen visszaélni a másik bizalmával.

jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha ő ezzel alapvetően nem volt tisztában, akkor van rá esély. De ha ő elvből, dacból, "csakazértis" viselkedik így, akkor nem ér semmit a magyarázat.
jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rövid távon nem is, az őszinteség hosszútávon mindig kifizetődő.
jún. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kegyes hazugság, illetve az elhallgatás sem őszinteség.Képzeld el a világot,ha mindenkinek mindent azonnal a szemébe mondanának, illetve mindent tudna a neki fontos emberekről. Tudod ez milyen káoszhoz,gyűlölethez,gyilkosságokhoz,öngyilkosságokhoz vezetne ?
jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam autista. Ő emiatt nem képes hazudni. Örülök, ha a nagykorúságáig arra meg fogom tudni tanítani, hogy "Hallgatni arany!"
jún. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy manapság nagyon sokan összekeverik az őszinteséget a bunkósággal.

Holott lehet őszintének lenni visszafogottan, tapintatosan is, ügyelve arra, hogy a másikat minél kevésbé bántsuk meg, csak hát ugye ez túl melós lenne, plusz a tutyimutyiság jelét mutatnánk vele. Inkább kertelés nélkül hányjunk rá az illetőre minden sz*rságot, amit gondolunk, aztán fürdőzhetünk a saját f*szagyerekségünkben, hogy "jajj, de megmondtuk!".


Nem egy ilyen önjelölt megmondóemberrel volt már dolgom.

Aztán persze az ilyenek vannak a leginkább kiakadva és megsértődve, ha valakitől meg ők kapják őszintén az ívet.

jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem egy ilyen önjelölt megmondóemberrel volt már dolgom.


Aztán persze az ilyenek vannak a leginkább kiakadva és megsértődve, ha valakitől meg ők kapják őszintén az ívet."


Erre még ezen az oldalon is van sok példa.

jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!