Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha elvesztenéd a pénztárcádat...

Ha elvesztenéd a pénztárcádat akkor megjutalmaznád a becsületes megtalálót aki visszahozza neked?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy elhagyod a benne lévő pénzzel, igazolványokkal, bankkártyákkal együtt és valaki megtalálja aki a lakcímkártyád alapján odaviszi neked a házadhoz hiánytalanul. Adnál neki valami jutalmat? Ha igen akkor mit és mennyit?
jún. 23. 02:12
A kérdező szavazást indított:
Nem, alap hogy az ember segít a másiknak
Igen, mindenképp adnék jutalmat a hálám jeléül
Megköszönném de nem adnék neki semmit
Nem engedhetem meg magamnak hogy jutalmat osszak
Csak ha ismerős
Csak ha ismeretlen
27 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 300-at keresek, de egy jelképes összeget mindenképpen adnék neki.
jún. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Pénzt adni proli dolog lenne, meg ha már valaki visszahozza szerintem nem is fogadná el. Vennék egy csokit meg bort inkább.
jún. 23. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire macerás ismét beszerezni számodra az igazolványokat?

Idő, pénz stb.

Mekkora összeg volt benne. Engem 1995 májusában zsebeltek ki a nyugatiban. (Az otthontól 160 km-re) Mikor Ifabo kiállításra mentem. Ott álltam kiló kenyér árával a zsebembe.


Ma is emlékszem az érzésre. Illetve hogy 13 mázsa cement ára "ment" el készpénzben. Ráadásul mindenért külön kellett futnom. Személyi, jogsi, TB kártya...


Ezt is vedd figyelembe!

jún. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha én találnék és visszavinném,(volt is ilyen) akkor nem fogadnék el pénzt, mert pár 1.000-10.000 Ft-ot minek kérjek, mit csináljak vele, többet ér nekem, hogy örül a tulajdonosa. Esetleg, ha nekem pénzbe kerülne a visszajuttatás, pl messze lakik és üzemanyag költség. Szóval ha nekem hoznák vissza, akkor megkérdezném, hogy tartozom-e valamivel, vagy elfogadna-e egy tízezrest. Ha nem, akkor adnék neki egy üveg bort, vagy valami ilyesmit.
jún. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én eleve ilyen miatt nem egy helyen tartom a pénzem meg az igazolványaim. Van igazolvány tartóm, ami egy külön belső zsebben van. Így max pár 1000 ftot "buknék", a bankkártyámat netbankon letiltom és kész.

Szóval én legfeljebb megköszönném amiért ilyen becsületes volt.

jún. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én legalább 5-10 ezer forintot adnék, ha visszaadja az irataimat.
jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, megköszönném. Amúgy nem hordok magammal se pénzt se bankkártyát, az órámmal fizetek. Szóval nem tudok mit elhagyni, max az irataim, de kérek újat ha nem találja meg senki, nem nagy ügy.
jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem, leszrnám, hogy elveszett, kp soha nincs benne, a bankkártyát meg le lehet tiltani. Csak pontgyűjtő kártyák vannak benne, a pénztárca is csak 1600ft volt
jún. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan 5ezret adnék, ha meg nem fogadná el, akkor egy csokit vagy vmi egyéb apróságot.
jún. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem én is pár ezernyi összeget adnék neki, ha pedig elutasítaná, akkor egy tábla csokit (mindig van belőle pár itthon), vagy valamilyen hasonló édességet.
jún. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!