Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenkit meg akarok menteni?

Mindenkit meg akarok menteni?

Figyelt kérdés

Normális tulajdonság az, hogy valamiért meg akarom menteni azokat az embereket, akik valamilyen úton módon “bajban” vannak?

Gondolok itt egy kívülről is jól látható toxikus párkapcsolatra, egy nehéz helyzetre (akár mentális, akár anyagi).

Folyton csak azt veszem észre, hogy a számomra fontos ilyen emberekre egyre többet gondolok, néha jobban keresem a társaságuk, igyekszem elterelni a gondolataikat, vagy ártatlan módon bemutatni nekik, hogy az amiben vannak egyébként nem a normális állapot, és van kiút. Persze tudom, hogy mindenkinek más a normális.


Persze ez lelkileg megterhelő, hiszen az esetek nagy részében igaz az a mondás, hogy nem lehet megmenteni azt, aki nem akarja.


Más is ilyen? Esetleg valaki maga mögött tudta ezt hagyni?


Nem hagyom, hogy ezek a dolgok a saját dolgaim fölé kerekedjenek, de hosszútávon nem tudom, hogy ez hova vezethet .



26F



jún. 20. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Lehet kamatoztatnod kéne ezt a tulajdonságodat karrier szempontjából, és valami olyan munkát választani, ahol tudsz így segíteni embereknek. Akár önkénteskedve. Így nem kéne elnyomnod magadban ezt a részedet sem. De egyébként rendes tőled hogy ilyen vagy, jó lenne ha sok hozzád hasonló segítőkész ember létezne.
jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Feltételezem, hogy ez a bennünk levő gondozási ösztön már-már beteges túltengése, mert feltehetően a normál életben nincs meg az egészséges levezetési útja vagy kérdező még nem találta azt meg.
jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

A saját hiányosságaidról akarod elvonni a saját figyelmedet. Amíg mással foglalkozol, addig se kell önmagaddal szembenézni.

Nem az esetek nagy részében igaz a mondás, hanem Igaz a mondás.

jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Van amikor valaki a saját problémájával nem tud szembenézni és másét oldja meg. Ezzel az a gond, hogy ez másnak irritáló és nagyon durván visszaüt. Volt egy időszakom, amikor csak fáradékonyabb voltam és rosszabb volt a kedvem, kicsit túlvallaltam magam és egy ilyen ember betalált engem, hogy akkor meg kell mentenie, ami abból állt, hogy megállás nélkül depresszív szarokról beszélt. Már kilóméterekre kerültem őt, olyan zavaró volt, hogy mindig jön és szétb.assza a kedvem. Amikor kevesebb dolgom lett és így jobban lettem, akkor verte a mellét, hogy bizony ez az ő érdeme, met a depresszió torkából rángatott ki...

Csak annyi volt a bökkenő, hogy ő neki ugyanúgy fennmaradt a saját gondja, amit nekem köszönhetően ignorált és utána én voltam a hálatlan...

jún. 21. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Oda vezet hogy ku**ára ki fognak használni téged, aztan te leszel bajba, de teged mar senki se fog megmenteni
jún. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Megmentő típus vagy és áldozat típusokat keresel.
jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bennem is van egy ilyen, és sajnos nagyon sokszor visszaéltek vele, csúnyán kihasználtak. Mostanra sikerült legyőznöm ezt, de nagyon oda kell figyelnem. Sajnos a férjem is ilyen volt, ha kiválasztott valakit, azt "örökbe fogadta". Képes volt még pénzzel is támogatni, holott mi sem voltunk gazdagok. Ennek aztán legtöbbször én ittam meg a levét.
aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!