Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudnak egyesek...

Miért nem tudnak egyesek nemet mondani?

Figyelt kérdés

Csak néhány sztori:

Albérletet keresek, írok, nem válaszol. Vagy eljutunk néhány üzenetváltásig, és már csak a cím közlése van hátra, és eltűnik mint szürke szamár a ködben. Az utolsó három ilyen esetnél már üvölteni volna kedvem.

Álláskeresésnél dettó: interjú után, amit én sikeresnek élek meg, oké hogy nem, de miért nem lehet közölni?

Randizásról ne is beszéljünk, ígéretes csetelés, találkozások után többet nem keres, ha én keresem, lepattint, hogy most nem ér rá, de majd.

Emberek szívességet kérnek tőlem, s miután megkapják, jó esetben megköszönik, de nem viszonozzák. Pl. egy ismerősnek készítettem egy logót, ő cserébe azt ígérte, választhatok valamit a webshopjából. Na hát gondolhatjátok, hogy semmit sem kaptam.


jún. 19. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Változik az online etikett, és egyre kevésbé formális már.


De ez nem ma kezdődött, a 60as években írt levelek is sokkal lazábbak, mint amit a 20as években írtak.


Ami 1998ban elfogadott volt online, az mára már nem létezik.


Én 2024ben inkább azon lepődnék meg, ha online álláskeresésnél emberrel beszélnék. Kb biztos, hogy valami bot válaszol.

jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ismerek HR-est, ő válaszolt volna az elutasított jelentkezőknek is, de a főnöke lecseszte, hogy ne pazarolja erre az idejét.


Szerintem az is benne van, hogy ha nemet mondanak, akkor az egy határozott állásfoglalás, de ha nem mondanak semmit, akkor esetleg még talonban tartanak, még ha csak 1% eséllyel is, de többnyire tényleg nincs több.


De ilyenkor rá is lehet kérdezni pl. randi után, hogyha harmadszor is lepattint, hogy jól következtetsz-e, hogy ez egy néma elutasítás a részéről? Persze csak udvariasan. És akkor már nem nemet kell mondania, hanem igent. De az ilyenek miatt ne fájjon a fejed, akik ennyibe se vesznek, hát konkrétan le kell kakálni.

jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha az ember állást keres, ír 100-200 jelentkezést. Én pl nem akarok több száz nemleges válasz közül egy igent kibogarászni.
jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

En is rajittem már mindent elore el kell kérni!


Nalam volt kollegam festeni megegyeztunk hogy a fürdő es konyha(mini mindkettő), x osszeg. Amikor a fürdőt csinálta aznap kifizettem.


Szerinted visszajött kifesteni a konyhát? Hát nem!

jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
*szoval kifizettem az összesen összeget. Erre nem jött vissza folytatni a festést.
jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1) nemet mondani felelősségvállalás. Te szeretnél valamit, amit kizárólag miattam nem tudsz megtenni, ez rám szociális nyomást helyez, amit sokan szeretnek kikerülni.


2) az ember a kisebb ellenállás felé halad.


Visszajelezni kellemetlen és plusz erőfeszítéssel is jár. Ezzel szemben az elmulasztásának egyetlen negatívuma a tudat, hogy inkorrekt volt veled, de mivel nem találkoztok, utóbbival nem muszáj elszámolnia. Egyszerűen sokkal könnyebb nem visszajelezni sajnos.

jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Mert egy igénytelen nép vagyunk.
jún. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ingatlanos a családban, aki rendszeresen ilyeneket mesél:

lefixálják hol, és mikor találkoznak, de a kereső ügyfél meg sem jelenik, mindezt úgy, hogy a rokon a megbeszélt időpont előtt 1-2 órával felhívja őket, hogy biztosan ne legyen kavarc. A válasz: "persze, ott leszünk!". És nem jelennek meg, de le is tiltják a rokon számát...


Egyszerűen annyira normalizálva lett, hogy az emberek játszhatnak a másik idejével, jóindulatával, jóhiszeműségével, és közben semmi következménye nincsen, hogy egyre többen kezdtek el így viselkedni. Nagyon megcsappant az őszinte, becsületes emberek száma, akik rendesen, nyíltan és komolyan őszintén tudnak és hajlandóak is kommunikálni másokkal. Tisztelet a kivételnek.

Vannak, akik félnek a konfrontálódástól, a következményektől, de olyanok is, akik úgy vannak vele, hogy "úgyis mindegy, nincs jelentősége". Pedig nem így van.

Bátorság is kell a "nem" kimondásához, ami megint csak nincs meg mindenkiben, vagy épp szeretnének "egy ajtót nyitva hagyni" - és nem lezárni valamit, hátha később lesz belőle előnyük.

jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!