Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van rá esély hogy...

Szerintetek van rá esély hogy enyhe autizmusom van?

Figyelt kérdés

Egyszer az egyik fiú akivel alakulóban voltam viccből azt mondta nekem hogy valamennyire biztos rajta lehetek a spektrumon. Korábban erre sosem gondoltam de akkor megnéztem mik a tünetei.

Sokszor nagyon szorongok emberek között, máskor meg teljesen rendben vagyok, nagyon érzelmes és empatikus embernek tartanak mások, de a barátkozással sem volt sosem gondom, mindig könnyen ismerkedtem mindenkivel, és a humorom miatt hamar meg is kedveltek. E mellett hobbim a festészet, rajzolás amiben mások szerint kiemelkedő tehetség vagyok-én sokszor nem tartom magam ennyire. De a hobbijaimmal nagyon jól el vagyok egyedül is, van hogy elszigetelem magam mindenkitől és ebben találom meg az igazi boldogságom és nyugalmam.

Sokszor érzem magam másnak mint a többiek, fogalmam sincs miért. Mindig idősebbnek éreztem magam azaz érettebbnek fejben mint a körülöttem lévő korosztályom. Volt hogy még mondták ezt is.

De nagyon sokszor félek adott szituációktól-és nem tudom hogy ez csak szimpla szorongás e- de pl. ha egy állásinterjúra kell menni, vagy egyéb kellemetlen szituációk amire nagyon rá parázom és vannak olyan helyzetek amiket kerülök is e miatt. Mostanra már szembe nézek inkább az ilyen helyzetekkel, hátha ezzel legyőzöm.

Egyszer megkérdeztem az egyik barátnőmet, szerinte más vagyok e, furább, azt mondta ő egyáltalán nem vett észre rajtam ilyesmit, másik fiú ismerősöm pedig csak annyit mondott hogy jobb a humorom mint néhány fiúnak(haha).

Helyzetek amikben visszahúzódó vagyok pl. amikor orvoshoz kell mennem, vagy telefonálnom kell(sokszor fel se veszem), amikor a boltban az eladóval kommunikálok, de ezen kívül mindig mindenkivel el vagyok, ezért kérdéses.

Szemkontaktust nem esik nehezemre tartani, csak olyanokkal akik számomra nem szimpatikus személyiségek, azokkal kényelmetlennek élem meg. Pl volt egy fiú akivel épp hogy az nap ismerkedtünk meg, rá pár órára már néztünk egymás szemébe hosszú percekig minden szó nélkül mint a szerelmesek, szóval nem esik nehezemre ilyen helyzetekben sem.

A személyiségem: nagyon energikus, bolondozós, viccelődős, túl érzelmes, empatikus.

De mégis másnak érzem magam, lehet csak mert elhiteti velem a világ, nemtudom.



jún. 19. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Fölösleges magadat elemezgetned.

A kérdés az: okoz-e ez problémát a mindennapi életedben? Ha nem, akkor tökmindegy. Ha igen, akkor adott esetben fordulj ilyen szakemberhez.

De egy magának való ember még nem feltétlen autista.

jún. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Remek az ilyen kérdéseket olvasva rájönni, hogy ezek szerint mások megállapítása alapján én is autistának számítok, mert 1:1 ugyanezek vonatkoznak rám is, holott csak szétszórt művészlélek vagyok (mint minden bizonnyal Te is).


Ha szereted és jól érzed így magad, mit számít azon emberek véleménye, akik jórészt még magukat sem ismerik és a saját életüket is képtelenek menedzselni?! :)

jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Örül neki, hogy csak gyenge.. Nekem szerintem középsúlyos.
jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha lenne is, akkor valószínű csak nagyon enyhén. Jópár dolog stimmelhet papírforma szerint amiket felsorolsz, viszont amik már enyhe és közepes autizmusnál is eléggé zavaróak és az embernek küzdenie kell ellene vagy tanulnia, pl a szemkontaktus és a nyílt, laza kommunikáció, azokkal neked pont nincs problémád. Meg ez hogy kifelé is meg tudod élni az érzelmeidet ennyire nyíltan és megfelelően, ez is pont olyan ami még enyhe autizmusnál is problémás terület. Szóval összességében én nem hinném, inkább az elvontabb művész típusnak gondolnálak. De szerintem az enyhén spektrumon lévő emberek is nagyon jól rezonálnának veled, tapasztalatból mondom.
jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
44%
Kit erdekel? Ha az is vagy, es nem vagy csak minimalisan rontja az eleted, akkor szarni ra, legyel boldog! Egyebkent is, a kicsit zizi emberek sokkal erdekesebbek!
jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Nem hinném, hogy baj lenne veled a leírtak alapján…

Ne aggódj semmi miatt, minden rendben! 🙂

jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Igen vannak emberek akik meg csak azt mondják rám “művészlélek” de elgondolkodtatott amikor ezt a spektrumos dolgot mondták. Magamat leginkább olyannak tartanám aki szeret emberekkel lenni de ugyanúgy fontosnak találom az egyedüllétet is, főleg ha a hobbikról van szó.
jún. 19. 12:30
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Természetes, nagyon sokan ilyenek

Ne félj!

jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy az, max asperger, de az is annyira enyhén, hogy lehet inkább a körülményeid miatt lehetne téged annak diagnoztizálni, ha az is lennél valamennyire. Nem úgy tűnik nekem, hogy ez gondot okozna neked az életben. Vedd inkább úgy, hogy bunkó volt az illető megjegyzése.
jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy az.


Túlkomplikálod ráadásul.


Amiket írtál ez sok emberben megvannak, nagyon sok.


mondhatni átlagos vagy. Nem kell aggódnod.


nehezebben engedsz közel magadhoz másokat, és nem is kell túlzottan.


szerintem semmi baj nincs veled.


baráti társasággal, hogy állsz illetve munkahelyen? van akit elviselsz hogy hozzád érjen?

jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!