Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha nincsenek...

Mit csináljak, ha nincsenek álmaim, céljaim az életben?

Figyelt kérdés

Életszemléletem: Le tudni a kötelességet (tanulást, később munkaidőt), aztán meg szórakozni egy csomót.


Nincs semmi ilyen nagy álmom, hogy elhozzam a világbékét, vagy taktikai géniusz legyek és visszaállítsam a Nagy Magyarországot. Semmi ilyesmim nincs.


De még a családalapítás, vagy a karrier se tud lázba hozni. Csak legyen egy normális keresetem, aztán szórakozzak a pénzből.



jún. 14. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Semmit. Jó ez,én is így élek.
jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem is kell mindenkinek lediplomáznia meg vilagi karriert csinálni!

Amennyiben neked elég ennyi, akkor így leszel boldog!

Nekem is ennyiből áll az életem, hogy van már régóta egy munkahelyem, ahol jól érzem magam, mellette a szórakozásnak és a hobbimnak élek!

Nem is akarok többet az élettől!

Az a vicces amúgy, hogy azok az ismerőseim hisztiznek mindig, akik másfélszer - kétszer annyit keresnek, mint én, hogy mennyi gondjuk van folyton! Meg a munkájuk is mennyire stresszes, de azért ott maradnak, mert kell a pénz a magas igényeik miatt...

A világ legboldogabb népe a mai napig nem tudja, mi az a pénz! Ugye a bushmanok.

jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Tehát, az ember minél többet akar, minél magasabbak az igényei, valójában annál nehezebben lesz elégedett az életével és annál nehezebben lesz boldog!

Nyilván, nem azt mondom, hogy a csóróság az jó, mert nyilván nagyon rossz dolog.

Viszont, ha az emberek a kevesebbel is megelégednének, sokkal boldogabb világban élnénk!

jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Évekig azon agyaltam, mit kéne tanulnom. Egyszerűen semmi nem érdekel annyira, hogy beleássam magam.

Nem akarok karriert építeni, nincsenek álmaim.

Családot szerettem volna mindig is, lett is, csak aztán kihajítottak gyerekestül, úgyhogy most már család sem kell.

jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
A szorakozzak bőven jó cél.
jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Fuh jött is az önsorsrontó kommandó, óramű pontossággal.


Ha nincsenek céljaid akkor nem is leszel sose igazán boldog, max vegetálsz. A célok lényege nem az, hogy maaaaajd egyszer, ha életed végén megvalósítod az összeset, akkor boldog leszel, hanem az, hogy tartalmat adnak az életednek, tudsz belőlük erőt meríteni, és ezerszer érdekesebb is lesz tőlük az életed. Sokkal ingergazdagabb annak az élete aki akar, mint azé, aki csak van. A tettek és vágyak mentenek meg minket az apátiától, mert a szórakozás hamar unalmassá válik.


Én se nagyon tudtam hogy mit akarok, de nekem az segített hogy suli után lehúztam egy évet egy olyan munkahelyen ami robot volt + kevés fizu ÉS emellett tartottam a kapcsolatot a régi barátaimmal akik főiskolára mentek és mindenféle izgi dolgokat tanultak + érdekes életük volt.

Na akkor aztán feléledt bennem a vágy, hogy muszáj csinálnom valamit, mert ezt nem bírom 50 évig. Így meg már könnyebben jöttek a vágyak, hogy mit csinálnék inkább, meg hogy mit tanulnék.


Ha mélyponton vagy, akkor igenis lesznek vágyaid. Még ha nem is letisztultak, vagy részletesek, de ezeket kell követned, mert ha nem követed, akkor elveszel.

jún. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Majd ha belefásulsz a sok szórakozásba, lehet, hogy lesznek céljaid. Vagy vegetálsz tovább.

Azt írod, letudni a kötelességet, a tanulást. Fejezd be a tanulmányaidat - egyébként ez egy cél :)

tarts egy év (vagy hosszabb) szünetet: dolgozz (hogy legyen miből), szórakozz, ne akarj semmi különöset. Kellenek ilyen szünetek, utána sokkal hatékonyabban tudunk tenni célunk elérésért. Az egy év szünetben pedig kitalálhatod, mihez szeretnél még kezdeni az életben. Tanulni mindenképpen érdemes (szakmát, felsőoktatás, nyelvek, hobbival kapcsolatos elmélyedés), mert kinyílik előtted a világ.

Én is ilyen voltam. Teljesen megértelek!

jún. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Hasonló vagyok én is. Sajnos azt vettem észre sokan irigylik a lelki békémet. Tudom magamról hogy nem vagyok nagyon okos vagy nagyon ügyes. Az adottságaimhoz alkalmazkodva vagyok kiegyensúlyozott ember. Ki tudok jönni a pénzből amit megkeresek. Vannak barátaim. Jól tudom érezni magam akkor is ha csak sétálgatunk és beszélgetünk a barátnőimmel vagy rossz időben beülünk egy " kávézóba" és egy 700 ft-os tea mellett elbeszélgetünk egy- két órát. Sok ember folyamatosan elégedetlen és irigy. Ez magyar betegség.
jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
#8 Nagyon jót írtál! Mennyire igaz minden szavad! :) De jó, hogy megismertelek!
jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!