Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a nagyobb illetlenség,...

Anonymuska kérdése:

Melyik a nagyobb illetlenség, ha fizetünk pl pénztárnál?

Figyelt kérdés
máj. 6. 10:34
A kérdező szavazást indított:
Kis összegű borravaló(5-20ft)
Nem adni borravalót
12 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Borravalót milyen pénztárnál fizetsz? Azt akkor szokás (vagy illik?) adni, ha valamilyen többlet szolgáltatást vagy figyelmességet kapsz az elvárton felül. Az, hogy a bolti kasszás neked végighúzta a lézer előtt a vonalkódot és hangosan kimondta a gép által összeadott árakat, a munkáját végezte amiért megkapja a fizetését és nem jár neki semmi. De nemcsak azért, mert eleve elszámolási problémát jelenthet, hogy több a bevétel mint a leltár szerinti eladás; de ha te többet fizetsz azt a munkáltató megtartja és nem a dolgozó kapja meg. Ahogy zsebre sem vághatja a különbözetet ott a helyszínen.
máj. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Spelenor ***** válasza:
100%
Azigen :D Sose hallottam még arról, hogy pénztárosnak borravalót adna valaki.
máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen pár forintokat rendszeresen otthagyok, de én nem tartom valószínűnek hogy azt a pénztáros kapja meg. Ha készpénzzel fizetek, 200 Forint visszajáró alatt nem szoktam kérni. Bennem fel se merült hogy illetlenség lenne otthagyni nekik ennyit. Van, hogy örülnek is, mert kevés az aprójuk, legalább másnak fognak tudni visszaadni. Sosem dolgoztam boltban, úgyhogy nem tudom hogy működik ez náluk, de szerintem 1000 Forint "borravalót" is adhatnál, azt sem ők kapnák, hanem a bolt benyelné. Mint ahogy a legtöbb szórakozóhelyen is a hely nyeli be a borravalót, nem a pultos kapja meg. Magyarországon nincs nagy divatja a borravaló osztogatásnak.
máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Most voltam a sarki kis boltban 2113Ft~2115Ft-ot fizettem (vettem 3 kiflit, felvágottat, két nagy paradicsomot és egy kólát). Nem adtam borravalót. Nem érzem azt, hogy illetlenséget csináltam volna.
máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Eleve pénztárnál nem adok borravalót (miért is adnék, nem kaptam érte semmit). Maximum ott hagyom az aprót pár száz forint értékig.


Általában az aprónak örülnek, mert abból soha nincsen elég, nekem meg több van belőle mint kéne.

máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Eleve ha tehetem kártyával fizetem a pontos összeget.
máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Eddig én sem hallottam olyanról, hogy valaki borravalót hagyott volna ott egy pénztárnál, ami nem étteremhez, kávézóhoz, vagy hasonló vendéglátóegységhez nem tartozott volna.
máj. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Boltban ne adj borravalót. Nem veheti ki a kasszás, viszont kassza zárásnál, NAV ellenőrzésnél még bajba is kerül érte ha jelentősen több van benne mint kéne.
máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért adnék bármennyi borravalót pénztárnál?
máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyik se?

Boltban nem adsz borravalót, max. nem kéred vissza az aprót. Egyébként meglepően sok ember volt, aki még akár 100 forintra is azt mondta, hogy hagyjam (2020-ban kasszáztam utoljára, akkor se ért sokat, de azért nem monopoly-pénz volt), vagy csak én nőttem fel szegényen és nekem fura. Nálunk egyébként nem kellett leadni a kasszapluszt. Hivatalosan le kellett volna, de a vezető abból fedezte azt, ha valakinek hiánya volt, illetve a munka utáni csapatépítő ivászatokra abból vettünk piát.

Egyik exem dolgozott benzinkúton, ott viszont nagyon sokszor hagytak neki jattot, amit megtarthatott. A kasszában dolgozott, szóval nem az, aki kimegy, és lemossa az ablakod, ha kéred, ha nem, hanem akinél rendezed a számlát, veszel két hot-dogot meg elkéred a budi kulcsát. Egyik volt lakótársam pedig vandéglátózott, az egyik helyen amit jattnak adtak, az az övé volt, másik helyen meg volt beszélve a munkatársaival, hogy mindenkinek a jattja megy a közösbe, hogy a konyhalány, mosogató, szakács, mindenki közt el legyen osztva. Ennek ellenére, ha bemegyek egy kocsmába, vagy szórakozóhelyre, mindig kb. a második italnál meg szoktam kérdezni a pultost, hogy eltehetik-e a jattot. Szomorúan sokszor kapom azt a választ, hogy nem. Ilyenkor nyilván semmit nem hagyok, nem azt mondom, hogy b.ssza meg a tulaj, de én azt annak a lánynak/srácnak szántam, aki engem kiszolgált, ha ők megosztják a munkatársaikkal, tök jó, de hogy benyúlja a tulaj, ne már...

máj. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!