Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hány embernek van...

Szerintetek hány embernek van normális és átlagos élete?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy nincsenek anyagi problémái, rendezett családi élete van, nincsenek családi veszekedések, a munkahelye stabil és kiszámítható, elegendő fizetéssel, nem élt át nagyobb traumákat az életben stb..

máj. 4. 08:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező a normális és az átlagos azt jelentik, hogy nem lóg ki a tömegből, a tömeg meg a többség. Tehát erre a részére a kérdésnek a válasz, hogy a legtöbb embernek normális, átlagos élete van.


A kifejtésnél viszont full mást írtál, szerintem az ideális szót keresed, ideális élet pedig keveseknek adatik meg.

máj. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
38%
Én azt gondolom, hogy nem létezik olyan ember, akinek hosszú távon (évekig, évtizedekig) az élete minden területe állandóan stabil.
máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%
Mit jelent az, hogy normális es átlagos?
máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
38%
7 De olvasgatni azért biztos szoktál, vagy ha más nem filmen lehet hogy néhol megemlítik hogy sok ember meg hogy él hozzád képest. Vagy csak üzleti filmet nézel? Még a Disney mesékben is találkozhatsz itt-ott a társadalom rétegződésével országosan és világszerte. Ez amúgy nem unalmas, hogy nem is érdekel semmi ilyen? Végülis a valóság nem érdekel.
máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
23%
Ebben az országban nem létezik.
máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
38%

"Nekem ez az átlagos életem, ez a megszokott életem."

. Ezzel csak az a gond, hogy az "átlagos" marhára nem ezt jelenti. Egy dolog, hogy a normális szubjektív, illetve marhaság emberekből, életekből átlagot vonni, de a szó maga feltételezi, hogy csak a sokaságot figyelembe véve van értelme. Tehát valahol abszurd átlagos életről beszélni, de a saját életed alapján abszolútizálni az átlagos élet fogalmát, egyszerűen megerőszakolása az eredeti kifejezésnek.

máj. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
29%

16


De NEKEM ezt jelenti az átlag élet.


Ezt írtam az előbb. Te magad lehet, hogy az én életemet átlag felettinek gondolod én pedig a tiédet átlag alattinak úgy, hogy mindketten a saját életünk átlagosnak tartjuk, de ez a saját életed perspektívái és tapasztalásai.


"Tehát valahol abszurd átlagos életről beszélni, de a saját életed alapján abszolútizálni az átlagos élet fogalmát, egyszerűen megerőszakolása az eredeti kifejezésnek."


Hát pedig csak a saját életed alapján tudod meghatározni önmagad.


Ha neked az lenne az átlagos életed hogy minden hétvégén étteremben egyél (ez csak egy példa), de te ezt nem teheted meg, akkor te úgy gondolod, hogy átlag alatti életet élsz önmagadhoz képest. Mert számodra az átlagos hét, hogy dolgozol hétfőtől péntekig, szombat vasárnap meg elmész étterembe vacsorázni.


Most nem arról beszélek, hogy milyen számodra az ideális élet, mert az megint nézőpontoktól függ, de az hogy kinek mi az átlagos élet, az a saját tapasztalásodból alakul ki.


Hollywoodban teljesen mást jelent az átlag élet mint a Borsod megyei Putnokon. Ugyanolyan emberek, csak más környezetben szocializálódtak. És míg egy putnokinak elmenni egy étterembe szombat este és beefsteak-et enni luxusnak számít, Hollywoodban Johnsonéknak egy átlagos szombat este, ha beülnek és esznek beefsteak-et.


Ez 2 szélsőség, de 2 szélsőség között a finomabb dolgokban is így alakul ki az átlag élet.


Attól, mert a lakosság 60%-a alkoholista és Magyarország átlagosan egy alkoholista ország, te nem leszel átlag alatti mert nem iszol alkoholt és nem akkor fogod a saját életed átlagosnak gondolni, ha elkezdesz inni.


Az hogy kinek mi az áltagos élet, az a saját élettapasztalatból alakul ki.

máj. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
72%
A lepontozóktól kérdezem: Mi a helyes válasz erre a kérdésre? :D
máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
7%
Azért szerintem az aki a buborékjában vegetál illetve él mint Marci Hevesen, ne büszkélkedjen vele hogy tök tájékozatlan és unintelligens is emiatt valószínűleg. Mondjuk ez neki nem nehéz, csak a környezetének.
máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%

19


Mert mindenki aki nem a TE átlagos életedet éli az csak egy buborékban vegetál és unintelligens?

máj. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!