Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elégséges kifogás és magyaráza...

Elégséges kifogás és magyarázat ebben a helyzetben az, hogy "de hát tudod, hogy ő ilyen!"?

Figyelt kérdés

Elismerem, én is ölég paraszt voltam, de most nem ez itt a kérdés. A történet:

Anyám egyik unokatestvére időnként el szokott jönni szüleimhez. Ő egy olyan ember, akinek kb. mindennel baja van, mindenben hibát talál és ezt elmondja kéretlenül is. Nálam rendszeresen azzal reklamál, hogy miért nem nősültem meg és miért nincsen gyerek. Mindezt nem érdeklődés szintjén, hanem számonkérően. De ilyen apróságokat is szóvá tesz, hogy "miért ott áll a kocsitok", vagy egyéb jelentős kérdések az életben. Mindig mondták a szülők, hogy hagyjam rá, ne foglalkozzak vele, ő ilyen, mindig is ilyen volt, soha nem fog megváltozni. Én meg legutóbb amikor itt volt és megint jött a megjegyzésével, visszakérdeztem, hogy "És nálatok otthon Katival minden rendben? Melyik pózt szeretitek a legjobban? Élvezi az asszony, amikor bevered neki a lompost?" Nem biztos hogy pont így, de a hozzászólásom lényege ez volt. Ő egy darabig csak nézett vissza, majd alaposan felb.szta magát és hozzákezdett veszekedni, kikérte magának a stílust (én közben elmentem haza, nem a szüleimmel lakom, meg nem volt időm hallgatni a litániát) Még aznap telefonon beszéltem apámékkal, azt mondták, alig tudták őt lecsillapítani, (egyébként őket sem zavarta nagyon, mert ők is ismerik, de akkor is azt mondták nekem, hogy ez a viselkedés nem volt helyes a részemről, "mert tudod hogy ő ilyen") én meg mondtam nekik, hogy egyáltalán nem érdekel és az elnézését sem fogom kérni, mert nem gondolom, hogy bármivel is megsértettem volna.


Ennyi a történet lényegi része, és akkor a kérdés: szerintetek elfogadható az, hogy valakinek ilyen a stílusa és rá kell hagyni, ne vegyük fel a kesztyűt, ne menjünk le az ő szintjére, vagy igenis van az a helyzet, amit nem lehet és nem is kell eltűrni, és nyugodtan vissza lehet vágni az illetőnek.


márc. 6. 14:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igazából itt akarod felmenteni magad, hogy valaki 100%-ig egyetértsen veled.
jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
10-es az a probléma, hogy ő kb minden egyes alkalommal eljátszotta ezt, kb. huszadjára is "megkérdezve" ugyanezt. De nem érdeklődve kérdezte, hanem ahogy írtam szabályosan számonkérte. Mint azon "szülők" akik úgy gondolják azért van a gyerek, hogy ő az adójából elélhessen amikor ő nyugdíjas lesz, meg azért van a gyerek hogy majd vigyázzon rá idős korában. Eddig nem szóltam rá semmit. Most igen. Lehet hogy én erősebb kifejezéseket használtam. De csak viszonoztam a "kedves figyelmességet".
jún. 17. 12:47
 13/13 A kérdező kommentje:
11-es nincs miért, mert ahogy írtam, mások ellenkező véleménye ellenére is fenntartom azt, hogy semmilyen körülmények között sem kell eltűrni a tiszteletlenséget és mindig vissza kell vágni (én sosem lennék ilyen mással, de ha más ilyen velem, akkor igenis visszaadom), meg azt is, hogy ebben a helyzetben egyformán voltunk bunkók. Én sem voltam nagyobb, mint ő. És emiatt soha elnézést sem fogok kérni tőle, akkor se, ha ezért nem szól többé hozzám. Nem hiányzik egy ilyen valaki az életemből, az meg hogy rokon, qvára semmit nem számít nekem.
jún. 17. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!