Az hogy ki mennyire lesz ügyes a barkácsolásban, szerelésben nagyban függ attól is milyen családból jön?
Ez valamilyen szinten ki nem mondott elvárás férfiakkal szemben, hogy tudjanak összerakni vagy megjavítani dolgokat. Én ezekben nem vagyok sajnos olyan jó, de azért fejlődtem, pl most vettem lakást és a festést megcsináltam, utánaolvastam a munkafolyamatnak és végülis tényleg nem annyira bonyolult. Biztos nem lett olyan minőségű, mintha profi festő csinálta volna, de spóroltam rajta sokat. Viszont most veszem észre, hogy meg kéne csinálni még pár dolgot, pl felfúrni karnisokat és nekem ciki vagy sem nincsenek ehhez szerszámaim, nem is volt fúrógép a kezemben soha.
Viszont azt látom azon barátaim tudják jobban ezeket, akiknek az apjuk is értett hozzá valamennyire és gyerekként akkor dolgozhattak ilyenekkel. Mégis más ha gyerekként tanulod meg ezeket, mint felnőttként, persze vannak olyan munkák, pl villanyszerelés, amit tényleg csak olyan tud megcsinálni, aki ért hozzá, de sok minden igazából elsajátítható, ha olyan közegben nősz fel. Van olyan barátom, akinek ügyvéd az apja és ő sem dolgozott otthon semmivel, a munkások úgy mondanák "nem piszkolta be a kezét". Az ő fia sem nagyon tud ezekkel a dolgokkal mit kezdeni, de másik barátom apjának meg ilyen riasztókkal foglalkozó cége és ő tök sok mindent meg tud csinálni, jól bánik a szerszámokkal is. Ezért gondolom, hogy ez sokat számít.
Bármit, bármikor meg lehet tanulni.
Aki úgy nőtt fel, hogy ezt látta, együtt csinált ilyen dolgokat az apjával, annak százszor könnyebb dolga van.
De ha szükséged van rá, utánanézhetsz a dolgoknak, és megpróbálhatod magad. De az is igaz, hogy valakinek egyszerűen nincs érzéke ezekhez a dolgokhoz, nem vagyunk egyformák.
Én a YouTuberól szoktam vidiket nézni, mit hogyan kell megcsinálni, mivel nekem senkim se volt, aki ezeket megmutatta volna.
Az alap dolgokat, mint festés meg lehet csinálni, de azért sok trükk van, amiket nem mondanak, vagy csak rosszul.
Én is így festettem ki otthon, ami egész jól sikerült, annak ellenére, hogy nem megfelelő hengert vettem, emiatt jóval több festék kellett, és sokkal tovább tartott.
Nyilván aki gyerekkorában már látja a szerelést barkácsolást, hozzáfér szerszámokhoz annak lényegesen jobbak az esélyei hogy megtanulja, és affinítása alakul ki a dologhoz.
Arra kiváncsi volnék, hogy felnőttkorban kitud-e alakulni ilyen barkácsolási érdeklődés ?
Mert nekem is magától értetődő, hogy gyerekkórtól kezdve szerelek, javítok átalakítok bármit. Egyik héten tv álványt készítek, a következő héten sebeségszabályzó potmétert cserélek a porszívóban.
Egyrészt számít, mit tanítanak meg a gyereknek a szülők, de úgy vélem, kell hozzá kézügyesség is. Bödőcs szokta mondani, hogy ő "műszaki analfabéta" vagy valami ilyesmi, egyik poénja szerint nem fogott a fék az autójában, és kétségbeesetten bement vele az első útba eső szerelőhöz. Ahol megállapították, hogy a gumiszőnyeg becsúszott a pedál alá, és így nem lehetett teljesen benyomni.
Aztán a másik rövidke mondat: "És álltunk ott apámmal az önmagába bedugott elosztó előtt hosszú percekig...."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!