Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt rajtam kívül jó...

Van itt rajtam kívül jó képzelőerővel, gazdag fantáziavilággal rendelkező ember? Többi lent

Figyelt kérdés
Sokszor van, hogy elképzelek egy történetet, amelyben megmentek valakit pl. Nagyon bele tudom élni magam. Általában egy történetet, filmet, vagy annak bizonyos jelenetét gondolom tovább vagy írom át. Néha pedig, este, lefekvés után magam mellé képzelek valakit, szintén történetből vagy akár valós személyt, és összebújva alszunk el. Van itt más is aki kicsit a fantáziavilágában él?

jan. 27. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondanám, hogy fantáziavilágban élek, de imádok történeteket kreálni, ez az egyik legnagyobb hobbim. Szinte nincs olyan film vagy sorozat, amit ne gondoltam volna már tovább. Vagy például egy-egy dalhoz is egy teljes kötetre való sztorit találtam már ki. Sajnos idő hiányában ezeket nem tudom mind papírra vetni, viszont elképesztően kikapcsol a dolog, és imádom csinálni.
jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egész szépen magamra ismertem én is, bár konkrétan én sem élek fantáziavilágban. Volt, mikor kicsit a határon táncoltam, de még nem billentem át.


Régebben az volt a gyakoribb, hogy adott könyvek, sorozatok jeleneteit gondoltam újra, vagy tovább, vagy saját magam is beleképzelve a cselekménybe, vagy az egyik szereplővel azonosultam. Általában a valóságtól erősen elrugaszkodott történetekre kell gondolni, és igencsak esemény-, akciódúsak voltak szinte mind.

Az utóbbi időben viszont már saját karakterekkel "dolgozom", akiket olyan helyekre és helyzetekbe képzelek, amik bár valós helyen játszódnak, mégsem jártam még ott. Pl. egy bizonyos egyetem, vagy egy kastély. Viszont a főtéma nálam is az (általában), hogy én mentek meg másokat, húzok ki gázos helyzetekből.


Általában közvetlenül lefekvés előtt szoktam ilyesmiken gondolkodni, vagy épp utazás miatti holtidőben. Mostanában igencsak sokszor botlom olyan zenékbe, amik nagyon sokat lendítenek a képzelőerőmön, így még izgalmasabb dolgok születnek.


Sajnos nekem sincs annyi időm erre, mint szeretném, így szinte egyik ilyen történetem sem sikerült leírni, bánom, de sajnos így alakult. 1-2 foszlány mégis megvan, de annyira az egész töredéke, hogy nem az igazi.

jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló vagyok én is. Sokszor beleképzelem magam helyzetekbe, ez lehet jó és rossz is. Elképzelem mit csinálnék. Néha a filmek egy egy jeleneténél is átgondolom mit csinálnék másképp. Néha szoktam álmodozni, ezeket jó megélni a képzeletemben, mert valóra nem fog válni. De jól elvagyok. :)
jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor vezetek autót képzeletben (is). Ott el merem engedni magam úgy, ahogy a valóságban csak kevés helyen. :) Egyéb fantáziákban már rég nem saját magamként szerepelek, hanem más karakterek bőrébe bújva játszom a jeleneteket. Írni is írok, és ezekből a képzelődésekből születnek meg az újabb és újabb történeteim.
jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyakran beleképzelem magamat olyan szituációkba,amelyek valószínűleg sohasem fognak megtörténni.

Olyasmiket is gyakran elképzeltem már, hogy milyen lenne, ha belekerülnék egy film, vagy egy könyv cselekményébe, hogy jönnék ki a karakterekkel, vagy egyik-másik szereplő helyében mit tennék:)

Korábban azt hittem, hogy ezzel

egyedül vagyok, de jó látni,hogy mások is vannak így rajtam kívül:)

jan. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg már azt képzeltem hogy a valóságot megszüntettem !
jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanez vagyok teljesen!

Bár én a "jó képzelőerő, gazdag fantáziavilág" tulajdonságokat csak arra mondanám, aki önmagától független történeteket, vagy akár világokat képes kitalálni.

Mi inkább csak nem tudunk magunknak összehozni egy olyan életet, amiben meg tudjuk élni azokat a dolgokat, amikre igazából vágyunk, és csak ábrándozunk róla... :/

febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
100%
Hasonló vagyok.
febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló vagyok, író vagyok hobbi szinten. De én nem saját magammal képzelek történetet, hanem más emberek mindig a szereplők.
febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Maladaptiv álmodozás a neve. Pszichés betegség
jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!