Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Smucig vagyok, ha visszakérem...

Ayida kérdése:

Smucig vagyok, ha visszakérem amit kölcsönadtam?

Figyelt kérdés

Szerintetek önzőség visszakérni valamit? Mondjuk ha ilyen kis dologról van szó. Én általában szeretem rendszerezetten tartani a dolgaim, és ha valaki kölcsönkér valamit, szívesen odaadom, csak rendszerint náluk marad, elfelejtik visszaadni, és amikor én használnám (nincs mindenből kettőm) akkor bosszankodhatok, hogy nincs meg. Ma odaadtam valakinek egy ilyen kis dolgot, aminek számomra nagy eszmei értéke van, mert ajándékba kaptam, de az illető elfelejtette visszaadni és visszakértem.

Elég hülyén éreztem magam, h egy ilyen kis dolog után megyek.

Ez materializmus? Hagynom kéne, ami kölcsönadok, arra ne számítsak már, hogy visszakapom? Vagy egyszerűen ne adjam kölcsön a dolgaim? De közben szükségük van rá. Önzőség?



jan. 9. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem alap dolog és használj idegen szavakat, hogy műveltebbnek tűnj.
jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Vagy ne add kölcsön.

Vagy csak barátnak add kölcsön, aki megbízható - másmilyen barátod miért is lenne.

Vagy add kölcsön és vess rá keresztet. Legfeljebb pozitívan csalódsz.

jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy smucig és önző sem leszel ha nem adod oda a SAJÁT dolgaidat másnak.

Ha annyira kell az a dolog a másiknak vegyen magának!

jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg amit kölcsönkér valaki, azt illik visszaadni.

HAa nem teszi és visszakéred, az jogos.

De ha valakire többször rá kell szólni, vagy megjegyzéseket tesz emiatt, annak ne adj kölcsön semmit. Én eleve nem szoktam gyakorlatilag senkoinek semmit kölcösnadni, vagy odaadom végleg, vagy egyáltalán nem. Ha valakinek tényleg szüksége van valamire, akkor vegye meg magának, ne másét használja.

jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Önbizalomhiány. Nem mersz kiállni magadért. Ami a tiéd, az a tiéd. Ha gondot okoz, hogy mit fog szólni a környezet, és még neked van emiatt lelkiismeretfurdalásod, akkor elég durván el lett torzítva gyerekkorodtól kezdve a belső iránytűd. És nem vagy jó környezetben. Normális emberi kapcsolatban, ami szereteten alapul, ilyet senki nem érez.
jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha ebben az esetben papírzsebkendorol van szó, akkor eléggé.
jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy kolléganőm, aki megmondta, hogy semmit sem ad kölcsön, de bárki használhatja az adott dolgot, ha ő is jelen van, mert utána csak a baj van a visszakéréssel.
jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most kicsit jobb.
jan. 9. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!