Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy távolságtartó...

Mennyire vagy távolságtartó másokkal?

Figyelt kérdés

2023. nov. 18. 23:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg csalódás és kihasználás ellenére,mégsem húztam fel a falat.Megadom a tiszteletet mindenkinek,mindegy hány éves.

Elbeszélgetek mindenkivel,de azért a három lépést már megtartom.

Már nincs barátom, nincs párom, de ennek ellenére nem fordultam "be". Csak magamnak tennék azzal rosszat,épp elég amilyen a világ,miért fokozzam ezt.

De igen, a bizalom sajnos elfogyott,mert ilyenné tettek azok,akiket közel engedtem, a szívembe fogadtam.


F/ Bp

2023. nov. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton senkivel nem vagyok bizalmatlan.

Az érzéseimre bízom magam. Tudom ez furcsán hangzik, de az emberkék nem okoznak meglepetéseket. Ritka amikor felkapom a fejem: " hohó Te más vagy, igazán érdekelsz".

Úgy fogadom el az embereket, ahogy vannak. Nem vagyok távolság tartó. Képes vagyok őszinte lenni egy ötperces ismeretségben is.

Más kérdés hogy miként viszonyulok az adott személyhez.

2023. nov. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívül közvetlen vagyok, akár az első perctől kezdve. Az esélyt mindenkinek megadom függetlenül kortól, nemtől és bőrszíntől. Azt az egy esélyt viszont nem érdemes eljátszani, mert elfelejteni nem fogom. Megbocsátani még megbocsátok, mert nem vagyok hajlandó emészteni magam senki miatt, viszont több esélyt nem kap. Történhet vele bármi, lehet akármekkora bajban, segítő kezet többet nem nyújtok felé. Csalódtam már én is emberekben, viszont senkit sem fogok büntetni egy másik ember miatt. Mindenkit egyenlőként és egyenlő bánásmódban részesítek a kezdetektől fogva. Beszélhet akár a legnagyobb bánatáról, akár a legjobb szexuális élményeiről az első percben, ha akar. Miért legyek valaki felé gyanakvó, hiszen nem ő volt az előző hasamra csapok 5, aki hazudott és hülyének nézett stb. Persze vannak dolgok, amiket nem osztok meg vele, hiszen ki az, aki úgy közelít felém, hogy köszönés után rögtön azt kérdezi pl. hányszor csinálom egy nap és mekkora a mérete. Az már a beteg kategória, de ettől eltekintve nekem nincs különösebb problémám a kapcsolatteremtéssel.


Nagyon nagy probléma amit itt felettem is olvasok, hogy a másikat lenézik. Ezeket el kell engedni és nem szabad velük foglalkozni. Nehogy már egy senki miatt zárkózzam be, akinek az élete és cselekedetei valójában nincsenek kihatással rám. Akkor van hatása, ha nem tudom elengedni, ha nem vagyok képes felülemelkedni a romlott lelkű egyéneken. De miért ne tegyem túl magam rajta? Miért adnám meg nekik az örömöt azzal, hogy látják engem rosszul érint, ha gúnyolódnak. Érezzék magukat ők rosszul, hogy nem érték el a céljukat és érezzék magukat jól, kik egyébként megérdemlik a közvetlenségem és nyitottságom. Soha nem néztem le senkit, mert nem tudhatom őt milyen külső behatás érte, amiért másképp vélekedik valamiről, mint én. Ettől szép az élet, hogy nem vagyunk egyformák és mindenki másképp látja a dolgokat. A baj az, hogy nagyon sokan azt hiszik, hogy az a helyes, amit ők látnak, pedig valójában nem. Attól, hogy én valamit jónak ítélek meg, attól az még a többi embertársamnak nem jó, az csak számomra jó. Ezt kellene elfogadni azoknak, akik bántják, lenézik és megvetik a többi embert, akik pont ezek miatt zárkózottak lesznek. Engem pl. borzasztóan zavar, ha valakivel pont emiatt nem tudok normálisan kapcsolatot teremteni és ezért nem elég, hogy magamból adok 100 százalékot, hanem 200-at kell, hogy egyáltalán elérjem és találkozzanak a gondolataink, egyáltalán tudjunk kommunikálni.


Egy megjegyzés a felettem lévő csalódott és zárkózott embereknek. Azt büntessétek távolságtartással és elzárkózással, aki bántott benneteket, ne azokat, akik erről mit sem tehetnek. Nehéz főleg eleinte, de megoldható és ti is jobban fogjátok magatokat érezni. Nem lehet úgy boldogan és kiegyensúlyozottan élni, hogy folyamatosan gyanakvóan és távolságtartóan tekintünk mindenkire, hiszen az ember társas lény.

2023. nov. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép elemzés,megszívlelendő,amit a 13- as válaszoló írt !

Ilyen emberek, ha többen lennének, a világ is jobb hely lenne.


11- es voltam.

2023. nov. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm 11-es, jól esik, de a világnak és nekünk is egyensúlyra van szükségünk. A fény mellett mindig lesz sötétség és ahhoz, hogy megbecsüljük a jót, ahhoz tapasztalni kell a rosszat is, hogy legyen viszonyítási alap. Ha mindenki csak jó lenne, akkor hozzászokunk és nem becsüljük meg. Aztán nem biztos, hogy jól látom a dolgokat, csak firkálok ide mindenféle zagyvaságot. :) Szer felett örülök, hogy találkoztunk. :D
2023. nov. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Alsó társadalmi rétegbe születtem, itt nagyon megy a jóhiszemű emberek kihasználása, bizalommal való visszaélés.

Éveket dobnak el az emberek csak így. Szóval nagyon.q

2023. nov. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Többször is elolvastam a válaszodat, 13-as.Nekem ez lelkileg nagyon sokat jelent és feltöltött és tanultam is belőle !

Szerfelett örömmel ,szintén és köszönöm !


11- es

2023. nov. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon, én akkor érzem jól magam, ha nincs senki olyan a közelembe sem fizikailag sem lelkileg akit nem szeretnék, hogy ott legyen. Mármint arra gondolok, hogy nincs szükségem kéretlen kérdésekre, meg arra, hogy valaki nagyon haverkodni akarjon velem, meg ilyesmi.. De ennek ellenére nyitott vagyok az emberekre, csak nagyon tud zavarni, ha valaki nem érti meg, hogy nem akarok hozzá közel kerülni.
2023. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Metionin ***** válasza:
100%
Eléggé.
2023. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám magam kifejezetten távolságtartónak, bár az tény, hogy nem én vagyok a legközvetlenebb személy, és nem én szoktam megtenni az első lépést sem. Pedig amúgy szívesen beszélgetek, szinte, bárkivel, ameddig az illető nem túl passzív.
2023. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!