Mi a bajuk a legtöbbnek a katonákkal?
Amikor csak védik a katonák a népet. Ha azok nincsenek, akkor az ellenség elfoglalhatja az országot. Ami akár el is pusztíthatja azt. Vagy jobb esetben csak szolgák lesznek.
Minek támadják a katonákat, amikor csak köszönhetnek nekik, az életüket, az ország épségét.
Az ellenség az, aki bánt, nem a katonák.
1, külföldön a karhatalom óhajàt, gazdasàgi terveit szolgàljàk ki.
Idehaza, minàlunk kb csak propagandànak van a katonasàg zöme.
A hatàrvadàsz alakulatokba emellett gyakorlatilag a nyócosztàlyt elvégzetteket is felveszik.
Azt megnézném, hogy a Magyar Honvédség hogy tudná megvédeni a mi kis országocskánkat, ha egy nagyhatalom lerohanná.
Amúgy tisztára úgy fogalmazol, mint egy 8 éves gyerek, engem meg ez bánt.
Az embereknek különböző véleményeik vannak a katonaságról és a hadseregekről. A katonák és a hadseregek szerepe az ország védelmében és a nemzetbiztonság fenntartásában rendkívül fontos, és sokan elismerik és tiszteletben tartják ezt a szolgálatot.
Azok a vélemények, amelyek kritikusak a katonai beavatkozásokkal vagy a hadseregek működésével szemben, gyakran az alábbi okokból erednek:
1. **Politikai okok**: Néhány ember ellenzi a katonai beavatkozásokat azért, mert politikai vagy ideológiai okokból nem értenek egyet az adott konfliktussal vagy háborús területtel.
2. **Pacifizmus**: Vannak olyan emberek, akik a béke és a konfliktusok elkerülése mellett érvelnek, és úgy vélik, hogy a katonai erő alkalmazása helyett diplomáciai megoldásokra kell törekedni.
3. **Költségek és erőforrások**: Egyesek azt állítják, hogy a katonai kiadások túl magasak, és ezeket a pénzügyi erőforrásokat inkább más területeken, például egészségügyben vagy oktatásban kellene felhasználni.
4. **Hibák és visszaélések**: Az emberi jogi megsértések vagy háborús bűncselekmények esetén kritika merülhet fel a katonák vagy a hadsereg vezetői iránt.
Fontos megérteni, hogy a katonaság nem egy egységes entitás, és katonák is emberek, akik különböző hozzáállásokkal, értékekkel és szándékokkal rendelkeznek. A katonaság és a hadseregek működése a politika, az események és az egyéni döntéshozatal számos tényezőjétől függ.
Még ha valaki kritikát is fogalmaz meg a katonasággal szemben, fontos különbséget tenni az egyéni katonák és a hadsereg vezetése között. Az emberek általában a politikai és katonai vezetőket bírálják vagy dicsérik a katonai műveletekért és döntésekért, nem pedig az egyéni katonákat, akik a megbízatásuknak megfelelően cselekszenek.
Akkor, ha háború esetén átmész másik országba, és ott nem hajlandók eladni neked semmit a piacon, mondván háborúban álltok, akkor megutálod az eladókat? A saját országodban is, hiába mondják, hogy azt az ellenség előadó csinálták?
Ilyenkor egy épelméjű elmegy, és saját haverjaitól, ismerőseitől, barátaitól, vagy azoktól vesz, akikkel jóban van.
Ha az ellenséges ország nem akar eladni valamit, megutálod saját országodban is az előadókat?
Most ha egy ellenséges katona meg akar ölni, akkor ki ment meg? Nem a hazai katona?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!