Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan néznek és butáznak le...

Jogosan néznek és butáznak le értelmiségiek egy olyan embert akinek ugyan csak érettségije van, de szabadidejének részében interneten olvas cikkeket vagy néz dokumentumfilmeket történelmi, tudományos, társadalmi témákban? Csak mert nincs diplomája!

Figyelt kérdés
Munkahelyen van ez és bennem ez visszatetszést kelt rendesen és nem vagyok teljesen biztos, hogy jóval butább lenne vagy tájékozatlanabb a világ dolgaiban, csak mert valami miatt nem tanult tovább és nincs diplomája. El is lehet sokmindenről beszélgetni vele értelmesen, tartalmasan.
2023. szept. 13. 19:53
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

"valljuk be a egyetemre járt személyek között a legtöbb szó szerint azt hangoztatja (hiszi) hogy neki az értelmi képességei jobbak mint az ellentábornak."


És pont ezért született meg a kérdés. Tegyük hozzá, hogy a "legtöbb" túlzás de azért sajnos sok aki lenézi, kevesebbnek tekinti azt akinek nincs diplomája.

2023. szept. 14. 20:30
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Legviccesebb, mikor a diplomás megmagyarázza, hogy a melós azért keres kevesebbet, mert az ő munkáját bárki (ezzel nyilván arra céloz, hogy bármelyik diplomás) eltudná végezni.

Tényleg???

Megnézném, hogy állna a szája, amikor el kellene készítenie egy ruha szabásmintáját és utána megvarrni. Több fogásos lakodalmas menüt főzni, tetőt ácsolni, bekötni a villamos rendszert, napi 10 ember haját vágni, festeni. És még sorolhatnám.

Nagyon egyszerű tényleg, semmi tudás és ügyesség nem kell hozzá, csak neki kell állni.

Aha.. 🤣🤣🤣

2023. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem hogy miért fontos mindez bárkinek? Érettsegim van, de nem érdekel hogy kinek miért van csak 8 általánosa. Nem érinti az életemet, az ő gondja, az ő megélhetése függ ettől. Akkor egy diplomast miért zavar hogy valakinek megállt az erettséginél? Mi köze hozzá? Miben érinti az ő életét? Semmiben. Ez szimpla beképzeltség.
2023. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
56%

A baj az, hogy a többségük az állam pénzén “szerez” diplomát egy csomó gagyi “szabadbőcsész média szociológós” szakokon. Cca. 10-15 millióba kerül az adófizetők pénzéből, és szrt se ér.


Ezeket nevezi Czakó Gábor író “ruhatárbüfé szakosoknak, de arra se jók.


Félanalfabéta, műveletlen alakok.

2023. szept. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
43%

Továbbra is pontosan ugyanazt csináljátok amit épp elítéltek:D

Tehát ha más csinálja az beképzeltség, ha ti cisnáljátok az... józan ész?:D

2023. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
52%
Nem attól lesz buta egy ember, ha nincs irodalmi vagy tudományos műveltsége. Az okosságot az én értelmezésemben sokkal inkább az empatikus érzék, a természetes intelligencia, problémamegoldó-képesség, önuralom határozzák meg. Nem vagy “buta”, de nem is attól leszel “okos”, ha tudományos cikkeket olvasol a neten.
2023. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Én szoktam.

Végülis sohasem árt szélesítenem a látókörömet.

üdv: egy diploma nélküli. :)

2023. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
53%

#24

Czakó Gábor egy lenéző felfúj elitista.

Kedvencem, amikor a szakmunkás vagy betanított segédmunkás átveszi ezt a beszédmódót. Mire?


Globális trend az, hogy kell a diplomás. A legnagyobb techcégek kifejezeten elmondták, hogy a kibukott egyetemistáknak esélyük nincs bekerülni valamilyen pozícióra hozzájuk. Tehetséges szorgalmas takarítót meg lehet külföldről hozni. Jól hallhatott.. te a külföldivel is versenyzel a piacon. Nem beszélve, ha outsource-olják a munkátat


A legtöbb ember közgazdasági szakokra jár. Nem teszi be a labát kifejezetten alulfinanszírozott bölcsészszakokra.🤦


Na most, oké menjen szakmáttanulni, de tudnak szakembert képezni mai emberből? Nem tudnak, helyette külföldről kell majd azt is hozni.👏

Ha tényleg kellene annyira szakmunkás, akkor olyan lenne a képzés, ahol az adott szakma cégeinek a 40% lelkesen fogadja fizetett szakmai gyakorlatra, amiből fent lehet tartani egy szobát albérletben mindennel együtt. Na most nem Németország vagyunk, ahol ez történik vagy HOLLANDIA. Annyi diákmunka van Hollandiaba, hogy lazán eltudná magát tartani a kolliban a hallgató, nemhogy a diák.

[link]


Röviden békén lehet hagyni a diplomásokat a romkocsmában pökhető bölcsésszekkel. Unalmas duma. Az egész arról szól, hogy tanulni, dolgozni és önállódni vágyó fiataloknak társadalmi mobilitás nélkül kell megcsinálnia az életet itthon. Nem beszélve a többiekről. Ez a magyar munkavállalók véleménye a fiatalokról. Gratulálok versenyképesség munkaerőpiachoz. Ígyál kool aid-es düfészakos hiányszakmátra.

2023. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

16-os:

"Maradjunk annyiban, hogy egy szakmunkás villanyszerelőnek, burkolónak, asztalosnak, kétszer annyit kell tanulnia mint egy diplomásnak."


Nos, a mi szakunkon például egy laborgyakorlatra fel kellett készülni 20-30 oldalból. Az elején röpdolgozat, a tanár a szünetben kijavította, akinek nem sikerült legalább 50%-ra, nem jöhetett a gyakorlatra. És ebből volt naponta 2-3 db. (persze egy jogász röhögve megtanul ekkora tananyagot, de én azért vagyok műszakis, mert nem tudok magolni.)

A szakmunkástanulókat meg mindenképpen átrugdossák, mert kell az osztálylétszám. Tudom, mert rokonom tanít ilyen helyen.

2023. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

A 29-est lepontozók ki is fejthetnék, mi nem tetszik.

Vagy ahhoz már agy is kellene?

2023. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!