Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan néznek és butáznak le...

Jogosan néznek és butáznak le értelmiségiek egy olyan embert akinek ugyan csak érettségije van, de szabadidejének részében interneten olvas cikkeket vagy néz dokumentumfilmeket történelmi, tudományos, társadalmi témákban? Csak mert nincs diplomája!

Figyelt kérdés
Munkahelyen van ez és bennem ez visszatetszést kelt rendesen és nem vagyok teljesen biztos, hogy jóval butább lenne vagy tájékozatlanabb a világ dolgaiban, csak mert valami miatt nem tanult tovább és nincs diplomája. El is lehet sokmindenről beszélgetni vele értelmesen, tartalmasan.
2023. szept. 13. 19:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
54%

Halkan jegyezném meg, hogy ez a fajta gőgös lenézés éppúgy jellemző a diplomások irányába, mint a nem-diplomásokéba:D Nem kell messzire menni, itt a kérdés alatt is megjelent.


Pedig az, hogy a tájékozottság nem végezztségfüggő nem a diploma ellen vagy mellett szól. Amíg nincs "világ dolgai" képzettség, addig a tájékozottság bizony nem lesz egyik végzettség kimondottan sajátja. Lehet tájékozott a 8 osztályt végzett, az érettségizett, a szakmunkás és a diplomás is. Ugyanígy tájékozatlanok is lehetnek.


Deee valaki tájékozottságát nem a végzettségén keresztül kell felmérni, hanem pusztán azáltal, hgoy beszélget vele az ember és felméri. És azon túl, hogy akármilyen végzettsége lehet a másiknak, az is igaz, hogy akármennyi cikket vagy videót megnézhet, nem garantált a tájékozottság.


Csak hogy értsétek: ha azt állítom, hogy sok cikket ovlasok és sok dokufilmet nézek, tájékozottnak tartotok? A kérdés alapján igen.

És ha kiderül, hgoy azt a sok cikket az avilagtitkai.hu oldalon olvasom és UFOkutatók dokufilmjeit nézem? Na, akkor is tájékozottnak, értelmesnek tartotok? Nagyon remélem, hogy nem:D


És akkor még mindig ott van, hogy define tájékozott. Emlékszem, apám régen lenéző megjegyzést tett amikor kiderült, hogy fogalmam sincs hogy hívják a Fradi stadionját. Igaz, sosem szerettem a focit és életemben nem jártam akkor még arra (btw most itt lakok melletteXD). Apám viszont tudta. Azt bezzeg már nem, hogy hány éves a saját fia...:D Deee pl az alapszintű programozás dolgaiban is csak nézett, pedig én ilyesmiről beszélgettem a barátaimmal. Nohát akkor most ki a tájékozatlan? Hát ő is, meg én is. Én a focihoz, ő meg a programozáshoz. Meg a gyerekneveléshez...:D


Szóval maradjunk annyiban, hogy kár sztereotípiák alapján ítélkezni, érdemes megismerni az embert, mielőtt megítéljük. No, nem mintha amúgy muszáj lenne ítélkeznünk..

2023. szept. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
A diplomához idő kell meg jó memória. Utóbbi nem jelent igazán semmit, de azért átlagban mutatja, hogy többre képes a diplomás társadalom, mint az érettségis. Aki viszont ilyen kijelentéseket tesz, az nyilván lefelé húzza a diplomások csoportját. Nagy a szórás 🙃
2023. szept. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
26%

A diplomás nő egy külön faj.


Rájuk jellemző hogy többnek gondoljàk magukat a kevesebb iskolai végzettségű embereknèl. Mondhatjuk úgy is hogy szerintük náluk mindenki kevesebbet erő ember, sőt fogyatékos!

2023. szept. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
72%
13, a kérdés nem volt nem-specifikus. Mégis honnan a halál f*szából rántottad elő ezt a témát? Mármint a saját frusztráltságaidon kívül.
2023. szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
28%
A diploma nem azért van, hogy mindenhez is érts...Hanem azért, hogy jobban megismerd azt, amiben tovább akarsz fejlődni.És nagyrészt inkább azokat oktatják, amikre szüksége van az adott szakon az embernek.És emelett is még szükséges a tovább tanulás, hogy a saját szakterületeden jól teljesíts. Ezért másra nem biztos, hogy lesz időd, hogy tájékozottabb legyél. Szóval van nyilván amiben nagy a tudásuk, de nem mindenben. De ez nem csak a diplomásokra igaz.. Felesleges tényleg ez a lenézés mindkét oldalról.
2023. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
14%

Maradjunk annyiban, hogy egy szakmunkás villanyszerelőnek, burkolónak, asztalosnak, kétszer annyit kell tanulnia mint egy diplomásnak.

Ma már a diploma nem egyenlő az értelmiséggel, látsd pl a pedagógusokat.

Van egy félévben 6 tárgyuk...

De kb minden diplomás szakra ez jellemző, a fizetőseket meg ne is említsük.

2023. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
58%
16, ne, ne maradjunk hülyeségekben, baromi káros lenne.
2023. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
74%

Nos, pár évvel ezelőtt még "csak" a szakmunások voltak lenézve. Most már eljutottunk oda, hogy azt is kb analfabétának nézik, akinek "csak" érettségije van.

Csak azt tudnám mi a jó fenére ennyire sznob a proli magyar egy ilyen országban, ahol az oktatás és a munkahelyek, a foglalkoztatás, az általános kultúráltság mélyen a bányász béka segge alatt van??!

Miért kellene mindenkinek érettségizettnek, most már diplomásnak lennie, mikor épp a szakmunkás szakemberekből van hiány?!

Én pont ilyen vagyok, kérdező, mint amit a kérdésben leírtál. Szakmám van, az érettségi (esti) folyamatban. Vannak szakmunkás és diplomás barátaim is. A diplomásokkal is sok érdekes témáról tudok beszélgetni, de ez nem az iskolázottságtól függ, sokkal inkább érdeklődési körtől, személyiségtől. Igaz, én sosem a végzettséget nézem. Akik a végzettségem alapján ítélkeznek, azok nem is olyan kaliberű emberek, akiket az ismerőseim között szeretnék számontartani, beszélgető partnerként főleg nem.

2023. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
81%

18, szerintem nem arról van szó, hogy simán a magyar lenézi az alacsonyabb végzetségeket.


Szerintem arról van szó, hogy a szakképesítésesek lenézik a diplomásokat, a diplomások meg a diplománál alacsonyabb végzettségűeket.


Ez nem a végzettségről szól, hanem az alacosny önbecsülésről és arról, hogy a "mi" az jobb a "ti"nél. Mert ha véletlenül kiderülne, hogy a "ti" nem rosszabb a "mi"nél, hanem más területen de tud ugyanannyit, akkor már egyből bejön a szorongás, hogy mi nem vagyunk elég jók, nem vagyunk különlegesek, ezáltal nem vagyunk értékesek.

Azaz sima önbecsülési frusztráció.


Ha van olyan ismerősöd akiről látod, hogy süt róla a zen, tökre rendben van magával.. krédezd meg erről. A fejemet tenném rá, hogy azt fogja mondani, hogy tökmindegy, mindkettő fajta végzettségre szükség van, a maga módján mindkettő értékes, egyik sincs meg a másik nélkül.


Csak az verseng, hogy jobbnak érezhesse magát a másiknál, aki attól fosik, hogy mi van, ha kiderül, hogy ő nem elég értékes.

nyugi, mindannyian értékesek vagyunk a magunk módján. Ne parázzál. A ház nem épül meg sem tervezés, sem kivitelezés nélkül, akkor meg ki a fontosabb a tervező, vagy a kőműves? Naugye.

2023. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

19


Lehet te is hasonlóra gondoltál. De szerintem arról lehet szó hogy egy szakmunkás, vagy szakmunkás + érettségivel azért visel haragot a diplomások felé, mert azt gondolják hogy hülyének vannak tartva.


Ha ez a érettségi Vs Diploma úgy lenne kezelve hogy nagyon szuper hogy az utóbbi bizonyos témakörökben ennyire sokkal többet tanult… úgy nem lenne ez a “harc” a felek között. De valljuk be a egyetemre járt személyek között a legtöbb szó szerint azt hangoztatja (hiszi) hogy neki az értelmi képességei jobbak mint az ellentábornak. És ez nem minden esetben igaz. 1000 szimpla érettségizett közül lehet akár 400 ember is akinek az alap műveltsége vagy inkább írjuk IQ nak, ugyan annyi mint egy diplomás személynek. Csak a lehetőségei (szegény család ) vagy akármi életkörülménye, vagy csupán a lustasága miatt ő nem tanult tovább.

2023. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!