Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az új generáció...

Szerintetek az új generáció cigányai már beilleszkedtek a társadalomba?

Figyelt kérdés

Egyre több dolgozó,iskolát komolyan vevő, jövőbelátó cigányt látok. A tinik közt szinte különbség sincs már magyar és nem magyar gyerek közt viselkedésben, fogalmazásban.


Ugye a régiek még hódoltak az alternatív forrásokból származó pénztkereséseknek, és a munkát nagy ívben elkerülték.

Ez a generáció mintha kezdene eltűnni.


Ugyanakkor, és tudom ,hogy ezzel meghazudtolom az eddig leírtakat, de egyre több a kéregető,leszedált, drogos cigány gyerek is.


Ti hogy látjátok?


2023. aug. 27. 14:53
A kérdező szavazást indított:
Igen, egyre jobban kezdenek beilleszkedni
Nem, csak rosszabb,és egyre több velük a baj
31 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Annyival kiegészíteném,hogy nem rasszista,hergelő a kérdés.

A cigány kifejezésért pedig elnézést,ha nem elég PC.

2023. aug. 27. 14:58
 2/15 anonim válasza:
75%

Megkérdezhetem, hogy az ország melyik részén élsz,hogy így gondolod?

Nálunk BP egyik külső kerületében én nem ezt látom.

2023. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Ezt ugye csak álmodtad, mert pont nem így van, ahogyan te látod!
2023. aug. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

Én csak a saját környezetemben tapasztaltakat tudom leírni, 4 cigány származású osztály társam volt, Ők velünk érettségiztek. Egyikük azóta már diplomás, hogy mit csinál azt ne kérdezd, nem ápoltuk a kapcsolatot. Igazából az oláh cigányok azok akik ezeket a hagyományokat tartják, aranyak meg beszéd hiba, a nő hátul kullog a férfi mögött, ismeretlen nyelven halandzsáznak...stb

A magyar cigányok tapasztalatom szerint normálisak, olyanok mint mi, néhánynál "vendégségben" is voltam, annyi max. hogy talán vendég szeretőbbek, azonnal kajával kínálnak, tiszták, rendezettek.

Nem mondom, hogy mind ilyen, de azok akikkel én találkoztam ilyenek voltak (kollégák, osztálytársak, sőt hugomék szomszédai is ilyenek. Soha nem volt velük bajuk, pedig nagyon féltek amikor oda költöztek. Azt mondja észre sem veszik őket, ezen még én is meg lepődtem, pedig nem ítélkezem egyből. Jobb e a helyzet azt nem tudom, csak azt tudom leírni amit tapasztaltam. Most a piacon, parkolókban kéregető, áruló cigányokra nem térek ki, mindenki ismeri őket.

2023. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
A cigánykérdés nagyon gyorsan meg fog oldódni. Amint a pénz teljesen elfogy az embereknél a politikusok rá fognak mutatni a hibásokra és nem kérdés, hogy azok kik lesznek.
2023. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

"tinik közt szinte különbség sincs már magyar és nem magyar gyerek közt viselkedésben, "

Ez biztos. Ahogy látom a magyar is olyan már mint egy alja cigány. Ugyanúgy érthetetlenül makogva beszélnek, hangoskodnak, pofátlanok, káromkodnak stb..

2023. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
#5 A kormány nem fog ilyet tenni, mert bennük látja a jövő szavazóit.
2023. aug. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Egyre több, pozitív elmozdulást vettem észre a környezetemben, de csodákat nem várok. Akikkel kapcsolatban vagyok, azoknak nem büdös a munka és a tanulás sem, - napi szinten, tisztességesen megállják a helyüket.

De ez csak a környezetem, - nem állíthatom be úgy a véleményemet, hogy ez országos jelenség.

Én örülök annak, hogy olyan romákkal dolgozhatom, mint amilyenek a munkakörnyezetemben vannak, - nincs miért szégyenkezniük.

Van olyan közöttük, aki már most iskolázottabb nálam és jelenleg is felsőfokon tanul! Írhattok, amit akartok: én büszke vagyok erre a Kollégámra - és bátorítom is, hogy ha van energiája, kitartása, akkor menjen csak - a képzettségében, - amíg csak "kifér a csövön"!

Ez az ember még nincs 25 éves és normálisabb számos embernél!

2023. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

#4:

"ismeretlen nyelven halandzsáznak" --> ha utána néznél bizonyos dolgoknak, akkor nem írnál ilyen hülyeségeket, és tudnád, hogy a Magyarországi cigányok marhára nem halandzsáznak, hanem a lovári nyelvet beszélik egymás között.

[link]

2023. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Én személy szerint úgy tapasztalom, hogy a társadalom igazodott hozzájuk...
2023. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!