26 éves barátnőm sokmindentől nagyon fél ami hetköznapi mi lehet a baj?
Multkor a lift ajto kinyilt es egy amputalt labu ferfi akart beszalni hozzank,parom ugy megijedt hogy azthittem a liftbol is kiugrik.
Fogyatekkal elo emberektol is konnyen megijed
Reszeg emberektol is fel
Csak par a sok kozul
Mi lehet az ok?
Mondjuk én sem szívesen nézek a fogyatékos emberekre, lehet ez teszi vagy szellemi fogyaték. Valahogy, ilyen természet ellenes érzéseket vált ki belőlem.
Ha látok valahol egyet, próbálok mi hamarabb el sétálni mellette, hogy ne is lássam...
Szerintem gyerekkorában sokat ijesztgették zsákos emberrel meg mindennel, amivel nem kellett volna és egyszerűen fél minden szokatlan külsejű embertől.
Mondjuk felnőttként lehetne annyi esze, hogy ha nem tudja ezt lerendezni, akkor szakemberhez fordul.
Arra nem is gondol, hogy a szerencsétlen rokkant embernek hogyan esik az az undorral vegyes félelem, amit lát őrajta? Én komolyan szégyellném magam, ha a társaságomban így viselkedne valaki.
A #3-as vagyok.
Kicsit bővebben leírom az esetleges okokat.
Az ilyen félelmeknek több lehetséges oka lehet, és fontos megérteni, hogy minden ember egyedi élményekkel, gondolatokkal és érzelmekkel rendelkezik. Azonban néhány általános okot megvizsgálhatunk:
Ismeretlenség: Gyakran az ismeretlenség vagy a nem ismerős helyzetek iránti félelem vezethet ilyen típusú reakciókhoz. Az amputált lábú emberek vagy a részegek számára valódi vagy érzékelt különbségek lehetnek másokhoz képest, amiket nehéz megérteni, ha nincsenek velük kapcsolatos tapasztalataink.
Előítéletek és sztereotípiák: Az emberek gyakran előítéletekkel és sztereotípiákkal rendelkezhetnek olyan emberekkel szemben, akik fizikai eltérésekkel rendelkeznek vagy más életmódot folytatnak. Ezek a negatív gondolatok befolyásolhatják az egyén érzéseit és reakcióit.
Társadalmi hatások: A társadalom által kialakított normák és elvárások is befolyásolhatják az emberek érzéseit. Ha valaki olyan közegben nő fel, ahol a fogyatékkal élő emberekről vagy a részegekről negatív képet festenek, ez befolyásolhatja a saját hozzáállását is.
Szorongás és bizonytalanság: Néha az ilyen félelmek mögött a szorongás vagy a bizonytalanság állhat. Az ismeretlentől való félelem gyakran kapcsolódik az emberi természetben meglévő életmód és helyzetek iránti alapvető óvatossághoz.
Traumatikus élmények: Egyeseknek lehetnek traumatikus élményeik kapcsolódva olyan helyzetekhez vagy emberekhez, akik fogyatékkal élők vagy részegek. Ezek az emlékek negatív érzéseket és félelmet válthatnak ki a jelenlegi vagy hasonló helyzetekben.
Kulturális hatások: A kultúra is hatással lehet a félelmek kialakulására és megnyilvánulására. Bizonyos kultúrákban másféle hozzáállás alakulhat ki a különbözőségekkel szemben.
Fontos megérteni, hogy ezek csak néhány lehetséges ok, és minden egyén esetében más-más tényezők játszhatnak szerepet a félelmek kialakulásában. Ha valaki ilyen félelmeket tapasztal, érdemes szakember segítségét kérni, például pszichológusét vagy terapeutáét, hogy segíthessenek megérteni és kezelni ezeket az érzéseket.
Gondolom sokat nézte a Fidesz propagandáját.
Ők terjesztik azt, hogy mindenkitől kell félni és utálni kell, aki más mint te.
Azoknál fordul ez elő, akik egész életüknek zsákban éltek, és halvány lila gőzük sincs róla, hogy működik a társadalom és az emberség.
Ilyen szempontból a barátnőd teljesen ostoba. Az ostobaság, a nem tudás pedig félelmrt szül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!