Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért veszi át sokszor az...

Miért veszi át sokszor az egyik ember a másiknak a hangulatát?

Figyelt kérdés
Ha valaki ideges, vagy szomorú akkor miért megy át a másikra is a hangulat? Velem sokszor van így ha a párom vagy édesanyám vagy valaki közeli ismerős ideges akkor én is az leszek. Mi ennek a pszichológiai háttere?
2023. aug. 6. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Családnál talán az érzelmi kapcsolat és a szimpátia.

Munkahelyen pedig a felülkerekedés vagy valami hasonló a másikon. Ha ő csúnyán beszél veled mert ideges akkor te is átveszed, hogy ne próbáljon ezzel maga alá taszítani.

2023. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerűen így lettünk teremtve.
2023. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Vannak empatikus emberek.
2023. aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
82%

Nem attól lesz valaki empatikus, hogy tudattalanul átveszi a másik hangulatát.


Kérdező, azért, mert nem vagy tudatos arra, hogy a környezeted mennyire befolyásol. A segítőket az egyetemen pl. megtanítják arra, hogy ne kövessék el ezt a hibát.

2023. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Egyik átveszi a másik energiáját
2023. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hát vannak energiavámpírok, azok mellett rohadtul fáradt vagy és szorongó, vagy azok akik folyton vidámak és mosolyognak, mellettük te is vidámabb vagy. egyébként kapcsolat kérdése, van akik átérzik a másik szenvedését, örömét.. de én pl olyan vagyok hogy nem hagyom hogy mások viselkedése meghatározza az enyémet, ha valaki vitázik vagy ordibál szarok bele, nem hagyom hogy felbosszantson, mások örömének meg valahogy sosem tudtam én is örülni :D
2023. aug. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!