Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a neve annak a...

Mi lehet a neve annak a jelenségnek a lélektanban, hogy minden kedvezőtlen tulajdonságot minél hamarabb, alkalmatlanul korán tudatni akarom az újonnan megismert emberekkel?

Figyelt kérdés
Nem gondolom, hogy túloznék, vagy valami mártírszerepet veszek fel, vagy valami célom van önmagam rossz beállításával. Reális képet festek szerintem. Hogy jobban lehessen érteni, pl ilyeneket szoktam elmondani, vagy nem tagadni, hogy irigynek tartom magam, nem tudtam még lejönni a volt szerelmemről, hol és mikor nem viselkedtem épületesen, társfüggő vagyok, hányszor voltam megalkuvó, nem tudtam kiállni magamért stb.
2023. aug. 5. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha azzal fejezed be a mondanivalódat, hogy mindezen változtatni is akarsz, akkor nincs vele semmi probléma.
2023. aug. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem mindegyiken akarok változtatni.
2023. aug. 5. 19:51
 3/12 L.. István ***** válasza:
61%
Őszinteségnek hívják. Nem titkolod el ki-mi vagy valójában, nem akarod másnak mutatni magad, mint aki vagy. Amit az ember eltitkol magáról az előbb-utóbb a napvilágra kerül, jobb azt rögtön tudni, ne pazaroljuk az időt. Nem rossz tulajdonság az.
2023. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Onszabotazs, talan magadat bunteted mert elegedetlen vagy onmagaddal.


Pszichologust megkeresnek ezzel.

2023. aug. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz.
2023. aug. 5. 20:33
 6/12 anonim válasza:
3-as, tényleg nem rossz tulajdonság viszont ajánlott megválogatni hogy kinek mondasz el ilyeneket mert később támadhatnak/visszaélhetnek vele
2023. aug. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ennek semmi értelme. Köze nincs az őszinteséghez, inkább valami kényszeres problémának tűnik. Pszichológussal érdemes lenne erről beszélgetni.
2023. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kényszeres...Mindent nem jó mindenkinek elmondani,mert a mai világban bárki visszaélhet vele,akár manipulálhatnak S kihasználhatnak.

Egy pl.:egyik ismim is társfüggő,minden nőnek elmondta.Az egyik ebből le is vágta hogyan lehet így lehúzni,szerelmet színlelt,sajnáltatta is magát H a gyerekével(apja más) nyaralni vitesse magát külföldre,anyagilag támogassa stb ....Kisajátította,nem állhatott szóba nőneműekkel stb...2 év után derült ki az igazság,pláne hogy lebukott hogy mellette a gyerek genetikai apjával kúrogatta magát....

Szóval nagyon gondold meg kinek mit mondasz....

Dolgozz magadon, jobban jársz

2023. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szorongás, konkrétan az elhagyástól. Attól félsz, hogy ezek olyankor derülnek majd ki rólad, mikor te már szerelmes vagy, és akkor fog a másik elhagyni.
2023. aug. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ragaszkodás a betegséghez a függőség miatt, addig is van mibe/kibe kapaszkodni, megvan a kontroll. Teljes szabadság esetén nem tudnál megbirkózni a felelősséggel, sokan ténylegesen belebetegszenek, megbolondulnak vagy akár bele is halnak.
2023. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!