Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sértődnek meg az emberek...

Miért sértődnek meg az emberek olyanon, ami vagy tényszerűen igaz rá nézve, vagy egyáltalán nem igaz, és ezért egyik esetben sincs ok a sértődésre?

Figyelt kérdés
Egy beszélgetés folyt egy internetes fórumon, teljesen normális hangnemben. Volt ott valaki, aki régi fórumos, sokat hozzászól. Jog és közigazgatás volt a téma, és ez az illető volt a legaktívabb hozzászóló. Iszonyat hülyeségeket írt, sajnos nem ért hozzá, villanyszerelő, amit ő maga írt le korábban. Mikor a sokadik hülyeséget írta le, normális hangnemben azt írtam neki, hogy ő nem jogász, miért ragaszkodik hozzá, hogy megnyilvánuljon jogi kérdésekben? Ekkor lettem minden okoskodó kis bzi, meg a curva anyámat, hogy képzelem, hogy leszólom őt. Pedig nem leszóltam, hanem csak egy tényt közöltem, a jogi képzés minimum öt év egyetem (plusz szakvizsga, ha akar valaki). Nekem ugyan van két diplomám, de ha valaki azt mondaná, hogy sosem fogom feltalálni a rák ellenszerét, azt felelném, hogy ez így igaz, és nem sértődnék meg ezen. Egyszerűen nem értem, engem nem lehet megsérteni olyan dologgal, ami vagy tényszerűen igaz rám, vagy tudom magamról, hogy nem igaz rám, ezért lepereg. Mások akkor miért veszik ennyire magukra az ilyeneket?
2023. máj. 29. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Azt gondolom, hogy ez több szeletre bontható torta.


Magyarországon a huszonegy év feletti lakosság mindössze tizennyolc százalékának van akkreditált, államilag elismert felsőfokú végzettsége. Ez nagyon kevés. A tizennyolc év feletti lakosság majdnem ötven százalékának még érettségije sincs, ez nagyjából négymillió ember, ami viszont nagyon sok. Ez frusztrálja ezeket az embereket, kisebbségi komplexust okoz, ami viszont oda vezet, hogy érzékeny lesz erre a témára, még ha nem is sértő szándékkal említik neki.


A másik szelete a tortának, hogy Magyarországon az emberek jelentős része többnek gondolja magát annál, mint ami valójában. Rossz az önkép, rossz az önértékelés a társadalomban. Mindenki több akar lenni, mint ami, mindenáron bizonyítani akar, és egyébként elhiteti még magával is, hogy ő a körülmények áldozata, és csak azért nem vitte sokra az életben, mert a tudjuk kik, meg a TUDJUK KIK kiszúrtak vele. Számomra is nehezen érthető ez, mert - maradva a példánál - a villanyszerelő nagyon hasznos szakma, megcsinálja a villanyt, hogy másokat ne kúrjon agyon az áram. De hogy miért akar többnek látszani (hiszen ez legfeljebb látszat, illúzió, nem a valóság) alaptalan okoskodással, az még nekem egy megfejtésre váró kérdés.

2023. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mert Magyarország a sokmillió szakértő országa, a fent említett 21 év feletti lakosság egy része úgy gondolja, mindenhez, amiről csak egy mondatot is hallott életében, jobban ért, mint akinek mondjuk ez a szakmája 30 éve. Természetesen, ha ezeket az embereket megpróbálod kijavítani, rettentően felháborodnak, és sokan közülük egyenesen személyes támadásnak veszik, hogy te nem értesz egyet velük - urambocsá' még jobban is ismered a témát, mint ők.
2023. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!