Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a szorongásom az edzőteremben?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szeretnék életmódot váltani és ezért elhatároztam, hogy elmegyek egy edzőterembe. Nagyon motivált vagyok, de közben szorongós típus is ha egy légtérben kell tartózkozkodnom idegen emberekkel és még az is rá tesz egy lapáttal, hogy kezdő vagyok és lehet, hogy a gyakorlatokat meg a gépeket sem fogom tudni tökéletesen kezelni és majd nézni fognak engem az emberek. Ennek ellenére is próbálom legyőzni a félelmem és úgy érzem, hogy nincs aki megállítson a céljaimban, de mégsem fogom magam jól érezni és szorongani fogok. Sajnos nem tudtam rá szedni egyik barátomat sem, hogy eddzünk együtt pedig akkor a szorongás is tompult volna. Tudom, hogy ezeket a szorongásokat csak én vagyok képes legyőzni magamban, de egy pár szép szó is jól esne, hogy jobb kedvre derüljek.

2023. máj. 10. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is éreztem ezt, ezért kerestem ég személyi edzőt.
2023. máj. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*egy
2023. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

"kezdő vagyok és lehet, hogy a gyakorlatokat meg a gépeket sem fogom tudni tökéletesen kezelni és majd nézni fognak engem"

15 éve konditerembe járó egyének végzik szarul a gyakorlatokat, úgyhogy emiatt ne aggódj. Attól meg pláne nem, hogy bárki is nézni fog téged emiatt, vagy más miatt. Nem fog. A konditermekben van egy 30 százalékos kemény mag, aki tud edzeni, tud táplálkozni, van tudás, van érdemi tapasztalat, ezért jól néz ki. Ők a saját edzésükkel vannak elfoglalva, és nem érnek rá kezdőket bámulni, és ujjal mutogatva rájuk röhögcsélni. A maradék 70 százalék pedig egy átjáróház, ami túlsúlyos/véznak kezdőkből és krónikus újrakezdpőkből áll. Nem fogsz kitűnni ebből a 70 százalékos tömegből, ugyanis ha minden jól megy, akkor előbb-utóbb át fogsz kerülni a 30 százalékos kemény magba, ahol meg már azért nem fogsz kitűnni.

Hajrá! Ne a sztereotípiák alapján képzeld el a konditermek világát, mert ezek nem reálisak. Menj le, csináld, gyakorolj, mellette tanulj, szerezz információt, képezd magad! Ha pedig a szorongásodat nem tudod egyedül kezelni, akkor sosem ciki felkeresni (ha mást nem, akkor néhány alkalomra) egy pszichológust.

2023. máj. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Senki nem fog nézni. Amúgy meg érdemes akár csak az elso 3-4 alkalomra személyi edzőt fogadnod, amíg megtanulod az alapgyakorlatok helyes kivitelezését és a gépek használatát.
2023. máj. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is szorongó vagyok, most kezdtem el én is járni :). Ne foglalkozz velük. Én pl,azt nézemy hogy hogyan használják a gépeket.
2023. jún. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!