Az emberek hogy tudnak pszichológushoz járni? Tapasztalatok?
Jó, de a félnapos szabadság is gondolom csak egy-egy alkalomra szól. Pszichológushoz meg hetente járnak egy alkalomra az emberek, ahogy én tudom. Vagy kéthetente. Annyiszor meg nem lehet fél napos szabikat kivenni.
Gondoltam arra is, hogy őszintén megmondom a főnöknek, hogy mi a problémám, és tudnánk-e erre megoldást találni. Ledolgozom esténként esetleg, vagy ha az ebédszünetben megyek el, akkor ugye az fél óra, a másik fél órát meg ledolgozom... Őszintén nem tudom. Nagyon szeretném megoldani, csak nincs előttem, hogy az emberek hogyan tudják a rendelési időt összeegyeztetni a munkával.
Én gyerekekkel dolgozok pszichológusként, és bizony nagyon sokszor előfordul, hogy a szülők nem tudják napközben elhozni a gyereket. Az ovisokat alapból nem nagy probléma elhozni, az iskolásokat már igen, de elsősorban a szülők szoktak azok lenni, akiknek nem fér bele az időbeosztásába. Néha nagyszülőkre bízzák ilyenkor a gyereket, a nagyobbakat elengedik egyedül, de vannak azok a szülők is, akik háborognak, hogy nem választhatnak késő délutáni/kora esti időpontot. Teljesen megértem, hogy nem fér bele a munkaidejükbe pl. délelőtt 11-kor hozni a gyereket, de az enyémbe meg sajnos az este 6 óra nem fér bele (nem magánban dolgozok, szóval még csak nem is a jóindulatomon múlik).
Egyébként azok alapján, amit én látok, sokan dolgoznak pl. esti műszakban vagy épp olyan órákban, hogy délelőtt vagy délután pont ráérjenek. A covid óta többen tudnak hivatalosan otthonról dolgozni, amibe akár beleférhet a pszichológus is. Vannak, akik ilyen-olyan vállalkozók, és valamennyire maguk alakítják a munkaidejüket. Illetve vannak olyan helyek is, amiről az első is írt, ahol adnak fél napos szabadságot, vagy simán csak el tudod csúsztatni úgy az óráidat, hogy elmehess valamelyik nap kicsit előbb.
A maszekok délután és este dolgoznak. Már csak azért is, mert napközben általában a főállásukban dolgoznak, mint te, kérdező, a maszek munka a másodállásuk.
Állami rendelés az tényleg napközben van.
Én teljesen összevissza járok dolgozni, de ezt úgy képzeld el, hogy a hét minden napján, 0-24-ben beosztanak.
A pszichológusom hajnal ötkor válaszolt, mikor megkerestem, később kérdeztem (konkrtan az első ülésen, hogy oldjam a hangulatom), hogy ő már ilyen korán fenn van? És mondta, hogy nem, ő akkor még fenn volt.
Volt, hogy éjszakással végeztem reggel hétkor, és 7.30-kor én voltam az utolsó "ügyfele", aztán ment aludni. Meg olyan is, hogy mikor le akartam mondani a napot, mert túlóráznom kellet este 9-ig, és csak 10-re értem volna oda, akkor azt mondta, hogy nem probléma, ráér (6-kor lett volna "randink"). Ő éjjeli bagoly, a páciensei többségét délután, este vállalja, de egészen késő estig. Kivételes esetben, ha olyan kedve van - hiszen emberből van ő is, nem tud 0-24-ben rendelkezésre állni - akkor fennmarad reggel 8-9-ig is akár, hogy a reggelieket is tudja fogadni, és aztán alszik. Ezt onnan tudom, hogy kérdeztem.
Egyébként gondolom, ugyanaz a helyzet, mint bárhol máshol, masszőröknél kozmetikusoknál, uszodában, edzőteremben, stb., hogy a sztenderd munkaidő után a legzsúfoltabb minden. Esetleg nem tudod megdumálni a főnökkel, hogy mondjuk minden csütörtökön lelépsz egykor, de cserébe hétfőtől szerdáig plusz egy órát maradsz? Nem kell neki elmondani, miért, ha nem akarod. Vagy mondd azt, hogy nyelvtanfolyamra, edzésre, akármire kell menned.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!