A nők nagy része miért szeretik az ál-mosolyt?
Ha valaki rögtön azzal kezdni, hogy "nem az ál-mosolyt szeretik, hanem az igazit", az ezt le se írja. Mert baromira nem ez jön át a jelenlegi közösségi média világában. És direkt odaírtam a kérdésbe, hogy "nagy része", hogy ne jöjjenek a szokásos "ne általánosíts" dolgok. Aki ezen szeretne lovagolni, az egyszerűen csak sorolja be magát a "kisebbik része" halmazba, és akkor megnyugodhat mindenki.
Tehát, az ál-mosoly. A nők ezt nagyon szeretik magukra is facsarni, de még jobban szeretik, ha mások is magukra erőltetik. Ha nézegetik egy férfi internetes profilját, mindig a mosolygó képek tetszenek nekik. Akkor is, ha az a mosoly egyértelműen mímelt, mondvacsinált. Lehet, hogy már nem is látják a különbséget az igazi őszinte mosoly, és a "oké, a fénykép kedvéért magamra erőltetem, hogy mosolygok"- című majomparádé között? Ha csoportképet, szelfit készítenek, mindenkit mosolyra erőltetnek. Mi ennek az értelme? Ez akkora képmutatás, hogy leszakad az égbolt. Aki túl sok időt tölt az ál-mosolyok világában, az egy idő után ott is ragad örökre, és tényleg el fogja felejteni, mi az, ami boldoggá teszi, csak arra fog emlékezni, hogy az arcára görcsösen ki kell ültetni ezt a mimikát, mert akkor az milyen boldog képet fest róla. És másokról ugyan ezt gondolják. Mert komolyan, ki hiszi azt el, hogy egy szelfizés készítése közben annyira boldog az ember, hogy mosolyog? Mi a retekért mosolyogna? Csak azért, mert kattan a vaku? Ez mégis kit sodor eksztázisba? Talán nem spoilerezek nagyon, ha azt mondom, az igazi, őszinte mosolyt nagyon nehéz lefényképezni, mert általában egy olyan önfeledt élmény alkalmával jön elő, aminél az ember a legkevésbé se gondol arra, hogy ezt márpedig rögzíteni kéne. Engem valósággal felháborít az álmosoly. Olyan dolgokat vesz el, amire nem is gondolna az ember. De legfőképp elinflálja az igazi mosoly értékét. Kinek, és miért tetszik ez? Miért jó hamis képet festeni magunkról, és az épp aktuális érzelmi állapotunkról?
Férfiak ebből a szempontból szerintme sokkal rugalmasabbak. Nekik nem olyan fontos, hogy az a nő mosolyogjon, aki nekik tetszik. Sőt, néha egy melankólikusabb, szomorúbb érzelem még jobban is tetszik nekik, de igazából egy férfinak, ha tetszik a nő, akkor lehet bármilyen érzelmi állapotban. Akár fényképen, akár élőben. Talán úgy érzik, hogy egy szomorú nőnek jobban szüksége van rájuk, mint egy vidámnak. Persze, szomorúság is lehet megjátszott, de a mai világban sokkal inkább a boldogságot játssza meg mindenki. Nektek nincs ettől már hét ágra szóló hányingeretek?
"Férfiak ebből a szempontból szerintme sokkal rugalmasabbak. Nekik nem olyan fontos, hogy az a nő mosolyogjon, aki nekik tetszik."
Haha! Röhög a vakbelem!
A férfiak mondják állandóan a nőknek kéretlenül, hogy mosolyogjanak, nem fordítva!
Még vadidegen pasiktól is megkapom néha, hogy mosolyogjak, mert "úgy szép egy lány, ha mosolyog"!
"Annyira jól érezzük magunkat még 12 évnyi együtt dolgozás után is, ...."
Képzeld, nem mindenki olyan búvalbszott, mint te. Az ember ok nélkül is lehet jókedvű.
Oké, itt pontosan az van, amit sejtettem. Páran egyszerűen már nem látják, vagy nem tudom, letagadják, hogy az ál-mosoly bizony egy nagyon is létező dolog. Sőt, sokkal több manapság az ál-mosoly, mint az igazi, őszinte. Le merem fogadni, hogy a legtöbben már magát az őszinte boldogságot is elfelejtették. A boldogság illúzióját hajszolják, és bemagyarázzák maguknak a boldogságot, de azt, hogy mind emögött milyen érzéseknek kéne lennie a testükben valóban, az már nincs meg.
Sajnos így soha nem is fogunk dűlőre jutni. Ez így értelmetlen beszélgetés, amit sajnálok.
Nem tagajduk, hogy a zálmosoly létező dolog.
De te konkrétan azt állítottad, hogy mivel valaki az utcán egyedül nem mosolyog, akkor amikor egy kollégájával kávézik (azaz egyértelműen jó kapcsolatban vannak, hisz a szünetüket együtt töltik) mosolyog,a z csak álmosoly lehet.
Ragaszkodhatsz a hülye és rosszindulatú elméletedhez, de igazából a nagy semmin pörögsz, ráadásul egy egész nem (nagyrészére) vonsz le következtéseket, teljesen fölöslegesen.
15-ös, én együtt dolgozom velük. Pontosan ismerem őket. 12 év alatt elég sok tapasztalatom van róluk. Pontosan tudom, mikor milyen idegállapotban jönnek be dolgozni. Pontosan látom rajtuk, amikor otthon valami nagy zűr van, de nem mutathatják ki, ezért izzítják görcsös szájizmaikat, és mosolyra facsarják. Persze, vannak olyan napok is, amikor valóban mosolygósan jönnek be dolgozni. Azt is látom, mikor ilyenek. Azt akkor őszintén élik meg. De amikor egyértelműen nincs okuk mosolyogni az embereknek, akkor miért mosolyognak? Ez itt az igazi kérdés!
És hibásan mondod azt, hogy a nagy semmin pörgök. Ennél fontosabb kérdés talán nincs is a jelen világban. Önbecsapás, mások becsapása, tagadás, illúziók kergetése. Ezekről nem beszélünk eleget, mert mindenki menekül a téma elől. Menekül a tény elől. Az elől is, hogy esetleg önmaga is részese ezeknek az önbecsapásoknak.
" De amikor egyértelműen nincs okuk mosolyogni az embereknek, akkor miért mosolyognak? "
Talán mert semmi közöd a magánéletükhöz és azt szeretnék, ha nem is kérdeznél rá, hogy mi baja stb.
Ne feledd: kollegális kapcsolatban vagytok, azaz semmi közöd ahhoz, hogy hog yérzi magát, mi van otthon stb...
Nem becsap téged, csak felhúz egy maszkot, hogy távoltartsa az illetékteleneket. Pl téged.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!