Hogyan veszitek észre ha valaki manipulálni próbál?
Elsőnek, bármilyen téren igazából
Mindenféle tapasztalat érdekel
Közösségi média: túlzott artikuláció, természetellenes beszédstílus, hamis mosoly, mesterkélt mimika >>> látszik, hogy valami amerikai trainer könyvből tanulták a manipuláció "fortélyait".
Párkapcsolat: nem csinálsz semmi rosszat, de úgy alakítja a párod a szituációt, hogy te vagy a rossz. Szóval érted, amikor abszolút illogikus, hogy te vagy a hibás, de mégis kezded elhinni, hogy te vagy a hibás - na ez a pont, amikor rájössz, hogy manipulál.
Üzleti kapcsolatok: először mindig elkezdik dícsérni a vállalkozásodat, a termékedet, egyszerűen símogatják a lelkedet, az egódat (megbecsülve érzed magadat, értékesnek érzed magadat). Aztán jönnek elő a hátsószándékukkal, mert egy ilyen fokozott állapotban olyanra is igent mondasz, amire egyébként nemet mondanál, szóval elgyengülsz.
Egyetem: hasonló. Ott is nyaliznak, próbálnak barátkozni veled, elhitetik, hogy törődnek veled, hogy érdekes vagy, de legtöbb esetben csak azért teszik, hogy profitáljanak az információs tőkédből.
Kommunikáció: hirtelen témaváltás és ertelés, ha olyan területet érintettünk, ami kellemetlen. Általában zavart mimika és hanglejtés is követi.
Testbeszéd: sok speaker, előado begyakorolt testtartásokat, kéztartásokat vesznek fel. Ha informálódsz ilyen témakörben, akkor gyorsan észre fogod venni ezeket.
Remélem, tudtam valami újat mondani, #1-es voltam.
Elején sokat kérdez, sokszor random. Ilyenkor információkat gyűjt rólad, de beleágyazza egy nagy adag puncsolásba, hogy őszinte érdeklődésnek tűnjön. Magáról viszont alig oszt meg valamit, amit nem veszel észre, mert őrülsz,hogy valaki ennyire érdekesnek talál. Az, hogy nincs folyamata a kérdéseknek, hanem a témák között csapong, az árulkodó. Keresi a fogódzkodokat.
Később furának találhatod, hogy a testbeszéde, a szeme nem azt "mondja", mint a szája. Olyan dolgokba akar esetleg belevinni, ami neked kényelmetlen. És nem pozitív mksodn motivál, hanem a kipuharolt gyengéid által. Próbál gyengi
íteni, pletykál, hogy mások mit beszélnek rólad. ez lehet teljesen humbug is. Egymásnak ellentmondó dolgokat mond és csinál. Nem konzekvens, hanem ami éppen kedvező, azt mondja, teszi. És a hazugságokat se tudja mindíg pontosan fejnbrn tartani, mert sok van, sok emberrel.
Az ember valahogy érzi, hogy nem stimmel valami, nem all össze a kép, de elhessegeti magától az ilyeneket. Utána meg az érzelmi kötődés lesz a legnagyobb gát a kötődésben. A manipulációhoz is két ember kell.
6-os nagyon jól leírta. Én kétszer futottam bele ilyen manipulatív emberbe. Ha valakinél azt látod, hogy mindent tudni akar rólad, folyton kérdezget mindenről is, valóban sokszor csapongva, közben pedig magasztal, ő maga azonban nem árul el semmit az életéről, gyanakodhatsz. Például kifaggat szeretsz-e utazni, ha igen hol voltál, kivel voltál, minden egyes részletet tudni akar, de amikor te visszakérdezel, hogy ő szeret-e, azt pedig egy mondattal lerendezi, majd jönnek feléd az új kérdések. Tehát összefoglalva, ha nem beszélgettek egymással, hanem inkább faggat. Lehet ezt érezni, csak ahogy a 6-os is írta nehéz, mert örülsz, hogy ennyire érdekled a másikat, ezért is nyílsz meg neki. Később aztán ezeket az infókat ellened fordítja, visszaél velük. Az ilyen emberek még a legártatlanabb dologból is olyan pletykákat képesek kreálni, hogy azt el se hinnéd, ha ártani akarnak neked.
Ezenkívül gyanús lehet, ha valaki indokolatlanul, rosszindulatúan kibeszél másokat, vagy téged. Nekik is céljuk van ezzel, manipulálni akarnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!