Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindent eldobok, mert azt...

Mindent eldobok, mert azt hiszem úgysem menne. Hogyan lehet ezt legyűrni?

Figyelt kérdés

Gyerekként mindig azt mondták otthon, hogy hülye vagy, idétlen vagy, inkább te ne nyúlj hozzá stb. Jelenleg egyetemista vagyok és még mindig eszerint élek. Nem voltam még soha dolgozni, nem merek. Úgyis elrontom, úgyis leszidnak majd. Csapatmunkában nem merek túl sokat hozzátenni a munkához, mert biztos elrontom majd aztán miattam kapunk rossz értékelést. Hiába érdekelne adott dolog, nem foglalkozok vele, mert minek? Úgysem menne, úgyis elcseszném. Például a számvitel ilyen most. Szívesen könyvelnék, tetszene, de megbuktam mert hozzá se nyúltam. Minek tanuljam? Ha felvennének könyvelőnek valahova és elcseszném az elég nagy lebőgés lenne. Nem merek barátkozni, mert biztos csúnyácskának gondolnak. Nem merek beszélgetni, mert tuti nem érdekli az embereket amiket mondok.

Teljesen lenézem magamat és hiába mondják hogy hülyeség, nem tudom levetkőzni. Én is tudom, hogy nem igazak rólam azok amiket gondolok. Annyira hülye nem vagyok, tanulás nélkül is viszonylag jó eredményeim vannak egy nem büfészakon. Annyira ronda sem vagyok, hisz szoktak érdeklődni irántam. Az emberek általában szeretnek, viccesnek gondolnak, alaptalan az hogy azt gondolom hogy nem bírnak.

Hogyan lehet erről a hülyeségről leszokni?


2023. jan. 18. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj pszichológushoz, 1-3 év alatt segít kigyomlálni ezt a rossz gondolkodásmódot.

Ha túl leszel rajta majd átkozni fogod magad miért nem mentél hamarabb, mennyi időt fecséreltél el erre az önsorsrontó gondolkodásmódra.

2023. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elkerülő személyiségzavar gyanús. Körülnézhetsz az interneten a témával kapcsolatban, de ha ez áll fenn, nem fog elegendő segítséget nyújtani. Én is a pszichológust javaslom, ahogyan az #1-es is tette.
2023. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Zenthe Ferenc elég jó színész lett a problémakerülő személyiségével.
júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"Hogyan lehet erről a hülyeségről leszokni?"


Miért kell leszokni? Mert azt mondják? Olyan tapasztalatokat gyűjtöttél, amilyeneket más nem. Ebből lehet profitálni.

júl. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!