Miért kellet elűzni a zsidókat Izraelből? És miért nem léphettek be oda 2000 évig? Mi ez a nagy gyűlőlet irántuk?
Feligmeddig ilyen csaladban nottem fel: 16 fok volt a szobamban,es amikor szoltam,h 5 puloverban fazok meg szoros mamuszban,akkor az volt a valasz,h vegyek fel megegy pulovert. Es ehhez hasonlok.
Az akkori baratomat elkergettek koraeste,nehogy ottaludjon es gyakrabban kelljen mosni az agynemut.
En ettol kezdve utalom a zsidokat es csak olyan part fogadok el,aki nem zsido .
Kerecsenden éltem! tele van 2 utca ilyen emberekkel és mukahelyem is.
Semmi gond velük söt még többet is dolgoznak mint "magyarok" ne vegye senki magára
De a házak az szebb mint a cig...éknál is!
Komolyan!!!
Sajnos hosszú lesz, bocsi.
"Miért kellet elűzni a zsidókat Izraelből?"
Még a 4. században is a lakosság többsége zsidó volt, kb 500 ezer. A bizánci uralom alatt egyre rosszabb volt a zsidók helyzete, ezért a zsidó lakosság elvándorolt, isz. 550 körül kb 200 ezer, 650 körül 100 ezer az akkor kb másfél milliós összlakosságból többi alább:
3 hollófernyiges, "lemészárolták a római-görög lakosságot"
Ezt valami zsidógyûlölõ oldalon, vagy könyvben olvashattad, esetleg zsidógyûlölõtõl hallottad. Az utolsó szabadságharc, a Bar Kochba szabadságharc során csakiks a római helyõrséget támadták. A harcot az váltotta ki, hogy Hadrianus megtiltotta a körülmetélést.
Mivel kezdetben nagy sikereket értek el, a szabadságharc leverésére a császár legkiválóbb hadvezérét, Julius Severust Britanniából Palesztinába vezényelte.
A szabadságharc során a legfontosabb erõdök közül 50-et, leghíresebb települések közül 985-öt földig romboltak, 580 ezren meghaltak, nem számítva az éhinség és a járványok áldozatait. (Cassius Dio - Roman History 69 (12-13-14: Bar Kochba) [link]
A szabadságharc leverésére után császár megtiltotta a zsidóknak, hogy Jeruzsálem falait átlépjék, hasonlóan a körülmetélést, a szombat ünneplését s imaszerek(thalisz=imasál, tefillin=imaszíjak) használatát is eltiltották. Judeát átnevezték Syria-Palestinának, Jeruzsálemet lerombolták és a helyén római várot építettek Aelia Capitolina néven, sok százezer zsidót elhurcoltak a birodalom távoli területeire, másokat eladtak rabszolgának.
"miért nem léphettek be oda 2000 évig?"
2000 év túlzás, a tilalom csak Hadrianus uralkodásának idején volt érvényben, késõbb feloldottták, de, mint írtam a bizánci uralom alatt egyre rosszabb volt, nem volt vonzó.
Törent még kísérlet az egykori állam helyreállítására, de sikertelenül.
"Mi ez a nagy gyűlőlet irántuk?"
Azért ma már nem általános. Eredetileg az Egyház szította, "mert megölték Jézust", "istengyilkosok". Ezt csak a 19. sz. második felétõl változtatták meg.
Ezenkívül az írígység több konteot produkált: "vérvád" (már az 1. sz. ban), "kútmérgezés".
3 hollófernyiges, "Miután vagy negyedszer fellázadtak"
Össze-vissza kevered. A rómaiak ellen mindössze 2 (két) szabadságharcot vívtak: 1. isz 66-70, melly a (Második) Templom lerombolásával végzõdött és 2. a Bar Kochba által vezetett, lásd 7.ma(2022. nov. 4.) 13:15
Az elõzõt megelõzõ szabadságharc a Makabeus volt, az azon ban nem a Római Birodalom ellen, hanem a Szeleukida IV. Antiochus Epiphanes ellen folyt ie 167-ie. 139., aki betiltotta a zsidó vall+asgyakorlást.
Egyébként ez a küzdelem teljes gyõzelemmel végzõdött: teljesen kiszorították a megszállókat a Szentföldrõl.
Ez még midig csak 3, a négy esetleg úgy jöhet össze, ha azt is számolod, amikor még ezt is megelõzõen a perzsa uralm idején a Perzsa Birodalom akkori fõminisztere, Háman egy olyan rendeletet csikart ki a királytól, hogy a zsidóknak nem szabad védekezniük amiko rájuk támadnak. Eszter(Hadassa) királyné közbenjárására azonban a király egy újabb rendeletben megengedte az ellenállást +es azt, hogy aki akar, segíthet a zsidóknak.
De ez nem volt szabadságharc és se görögökhöz, se rómaiakhoz nemvolt köze.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!