Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok, a szégyenlősség hogy...

Lányok, a szégyenlősség hogy alakul ki a melleitekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gyorsan leszögezném hogy pasi vagyok, ezért ilyen hülye ez a kérdés :)


Arra gondolok hogy az a "szükség" hogy el kell takarnotok a melleiteket, az mikor és hogy alakul ki? Ahogy jön a pubertás és elkezdenek nőni, rögtön jön is belülről a késztetés hogy erre akkor top/melltartó/póló/akármi kell, vagy inkább "felülről" (pl. szülő) jön az imput, hogy édes gyermekem, most már ne flangálj félmeztelenül?


Itt nem is feltétlen publikus helyekre gondolok mint mondjuk egy strand ahol már alsósokon is van bikinifelső, hanem inkább otthon, családi vagy közeli rokoni körben, ahol nagyobb kislányként még simán elvagytok egy szál bugyiban (pl nyáron nagy melegben), szóval ilyen helyzetekben mikor és hogyan változik meg a dolog hogy oké, már kell valami ruhadarab felülre is?



2022. okt. 24. 15:51
1 2
 11/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nálam a megjegyzések miatt alakult ki. Amikor megindultak, nem voltam elragadtatva, nem tetszett hogy ott nő valami, de nem szégyelltem, csak jobban örültem volna, ha nincs és reménykedtem, hogy nem lesznek majd nagyok. Viszont onnantól tök random emberek, mint a szembeszomszéd 60-as bácsika, pénztáros néni, random felnőtt ismerősök elkezdtek megjegyzéseket tenni, hogy "na úgy látom, fejlődik végre a kislány", "hűha, valaki kezd bögyösödni", "na, nő a cicid, nemsokára eladó leszel" én meg majd elsüllyedtem szégyenemben, nem értettem és ma sem értem, hogy ez miért kell, hogy jön nekik. Utána már kényszeresen próbáltam takarni. Pedig holmi kis szúnyogcsípések voltak csak és most felnőttként sem nagyobbak szerencsére. Amikor már majdnem felnőtt voltam, anyámnak is volt egy-két hisztirohama, hogy miért maradt ilyen kicsi a mellem, de azon csak röhögtem.
2022. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
46%
“Öregek” ilyenek beszolnak szeretik ha valaki felnől más vicceik vannak mint nekem vagy neked es anno nekik is volt hasonlo csak megszokták de ez semmi ahoz képest hogy valaki megfogdos vagy … az elet ilyen sajnos mindneki masikat leszolja lehet nemis roszbol de masiknak nem ugy jőnn le ez ilyen
2022. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!