Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok, a szégyenlősség hogy...

Lányok, a szégyenlősség hogy alakul ki a melleitekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gyorsan leszögezném hogy pasi vagyok, ezért ilyen hülye ez a kérdés :)


Arra gondolok hogy az a "szükség" hogy el kell takarnotok a melleiteket, az mikor és hogy alakul ki? Ahogy jön a pubertás és elkezdenek nőni, rögtön jön is belülről a késztetés hogy erre akkor top/melltartó/póló/akármi kell, vagy inkább "felülről" (pl. szülő) jön az imput, hogy édes gyermekem, most már ne flangálj félmeztelenül?


Itt nem is feltétlen publikus helyekre gondolok mint mondjuk egy strand ahol már alsósokon is van bikinifelső, hanem inkább otthon, családi vagy közeli rokoni körben, ahol nagyobb kislányként még simán elvagytok egy szál bugyiban (pl nyáron nagy melegben), szóval ilyen helyzetekben mikor és hogyan változik meg a dolog hogy oké, már kell valami ruhadarab felülre is?



2022. okt. 24. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Családi közegben nem éreztem sose erre késztetést. A párkapcsolatomban sem. Inkább a sok bámészkodó szempár és az itteni perverz válaszok amik komplexushoz vezettek.
2022. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ez úgy lehet a a nőknél, mint a pasiknál a péniszméret dolog.

Azt hiszi kicsi, ezert inkabb takarja.

A nagynál meg valoszinü ahogy az 1es írta.

2022. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
En,csak magamrol tudok nyilatkozni.En alapjaraton szegyenlos vagyok,szoval egyertelmu,h a melleimet is szegyenlem(Nem azert,mert tul kicsi v barmi baj lenne vele😁)Itthon inkabb melltarto nelkul erzem jol magam bo poloban.Viszont,ha kilepek az utcara,akkor nekem igen is kell melltarto.Lenyegeben elvagyok melltarto nelkul,de akkor csak is bo poloban(csaladtagok elott,stb)
2022. okt. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3.valaszolo vagyok.Meg annyi,h akkor erezzuk,h kell melltarto,amikor elkezdunk "cicisedni"
2022. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a korral jön. Egyszerre csak érezni kezdtem, hogy zavar, ha valaki lát, még akkor is ha női rokon volt.Unokahúgomnál(6)szintén ezt láttam, egyik nap gond nélkül segítek neki öltözni, másnap meg forduljak el, ne nézzem. Utána meg persze jött, hogy segítsek neki 😅
2022. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom már óvodás korában sem vette át a pólóját fiúk előtt, pedig senki se mondta neki, és értelemszerűen akkor még semmi takargatnivalója nem volt. Itthon az apja és a bátyja előtt egy darabig még lazábban kezelte, de onnantól, hogy elkezdett serdülni, nem flangál itthon se póló nélkül. Magától jött ez neki, soha senki nem szólt rá.
2022. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

A sok hülye kanos pasi miatt van, akik felnőtt létükre egy gyereklányra ráizgulnak és még füttyögnek is, meg folyamatosan megjegyzéseket tesznek úton-útfélen. És ez egy lány/nő életében mindennapos dolog onnantól kezdve, hogy elkezdenek nőni a mellei.

Most komolyan, bejött már valaha bárkinek is az, hogy tirpák proli módon odaböfög egy csajnak valami szexista megjegyzést? Azon kívül hogy a nőkben komplexusokat idéznek elő ezekkel, és hogy megutáltatják magukat, mást nem érnek el. Aztán a nő a prűd rbanc (ami önmagában is egy paradoxon) ha nem vág jó pofát a gusztustalan beszólogatásukhoz.

Ezt a szart kapják a lányok 10-12 éves koruktól fogva, aztán ti pasik meg csodálkoztok hogy miért vagyunk szégyenlősek. Az amúgy is érzékeny tinikorban szerzett tüskék beleivódnak az emberbe és egy életen át vele maradnak.

2022. okt. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a magam nevében tudok nyilatkozni. 13 évesen kezdtek nőni a melleim látványosan. Nem azért kezdtem el melltartót, topot hordani mert szégyelltem, hanem rendkívül kényelmetlenné vált pl futás közben, meg na, akkor azért látszott - és igen, volt olyan bunkó, srác osztálytársam aki megfogdosta, mert szerinte az vicces. Innentől kezdett ténylegesen zavarni és némi szégyenérzet is kialakulni. A srácnak lekevertem két pofont, nem nyúlt többet hozzám, de akkor is, ez bennem maradt.
2022. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Ja igen, a kis gyökerek a suliban szintén nem bírnak a pöcörőjükkel, mikor a lány osztálytársaiknak nőni kezd a mellük. Mert ez otthon a szellemi színvonal, az apjuktól ezt tanulják, hogy "höhö, csöcsök"
2022. okt. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Nálam a kultúrálatlan fiú osztálytársak idézték elő a (túl)szégyenlősségemet.
2022. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!