Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok, gyerekek tényleg...

Fiatalok, gyerekek tényleg legyengültek és nem tudnak tájékozódni?

Figyelt kérdés

Egy tanító mondta hogy mivel már szinte minden szülő a gyerekét kicsi korától autóval hordja, ezért már az ovisok, kis iskolások is alig mozognak, plusz nem tanulnak meg közlekedni az utcán, nem fejlődik ki eléggé a tájékozódási képességük.


Maximum mobilos navigációval tudnak közlekedni, tehát pl. térkép használatra és értelmezésre már képtelenek.


És mivel mindenhová autóval hozák viszik őket, ezért már egészen kicsi koruktól nagyon rossz a kondíciójuk.


Ez vicc vagy kamu? Mert szinte nem akarom elhinni.



2022. szept. 29. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Van benne valami.
2022. szept. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Pedig simán reális. Kocsiból nem látod ugyanúgy át a dolgokat, túl gyorsan változik a táj, ráadásul olyankor a legtöbb gyerek alszik, telefont nyomkod vagy épp rosszul van, nem azt figyelik hol járnak. Emellett ugye a séta, futás, görkorizás vagy biciklizés mind testmozgás + levegőzés, míg az ülésben ülni az nem annyira.
2022. szept. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg igaz a társadalom fejlett világ nagyobbik részére, azért még vannak kivételek.
2022. szept. 29. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Igen, én egyetértek veled.

Habár én most vagyok 10.-es, 8 évig, amíg kijártam az általánost, mivel falun laktunk a sulim meg a közeli városban volt folyton kocsival hoztak vittek, nekem annyi volt a dolgom, hogy az iskola előtt álldogáltam amíg apukám értem jött a kocsival. Ezen kívül nem is jártam el otthonról sehova, mindig otthon voltam, l

persze, hogy 0 tájékozódási képességem volt. Aztán mikor megkezdtem a 9. osztályt és átkerültem egy másik suliba 2 barátnőm segített tájékozódni a városban, mivel ők ott éltek.

Én is csak így tanultam meg, másképp halvány gőzöm sem volt sosem, hogy hol vagyok éppen, a város melyik részében. De szerencsére ez mára megváltozott

2022. szept. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Nevelés kérdése. Akinek megtanítják ezeket, és nem csak otthon mereszti a seggét a gép előtt, hanem kijár focizni, biciklizni, stb, az nem ilyen.
2022. szept. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Emeljük ki azt a részt, hogy "HA a szülő autóval viszi ide-oda".

Szóval ez korántsem igaz a fiatalokra összességében, nagyon sokan vannak akiket nem autóval hoznak-visznek. Innentől kezdve meg az egész hatás érvénytelen.

2022. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%

Engem is többnyire vittek-hoztak vagy a busz vitt. Túl sokat sose kellett tájékozódnom, mert mutatták, ettől független képes vagyok egy térképet is értelmezni. De most ha elmegyek egy idegen helyre is nem térképet fogok venni, hanem ott a telóm. Egyszerűbb, gyorsabb és könnyebb. Nem kell ahhoz sem túl sok logika, ha lemegyek egy útról (pl kerülnöm kell valami miatt) akkor jó eséllyel visszatáláljak az eredeti útvonalra GPS és térkép nélkül is.

Amúgy szerintem azért nagyon sokan legalább játékból elsajátítják, de egy minimális IQ-val azért az ember képes kiigazodni.

Az viszont tény, hogy mentem úgy GPS-t követve, hogy kb alig figyeltem merre megyek és még1x lehet nem találnék oda GPS nélkül. De térképpel már igen, csak megint ott tartunk minek térkép, ha ott a GPS, ezért se izgulok ilyeneken.

2022. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Simán igaz. Épp ma beszéltünk róla mi is, hogy a mai gyerekek állandóan edzésre járnak, de közben semmi állóképességük, bele akarnak halni egy kétórás dolgozatba, rosszul vannak, ha át kell ülniük egyik padból a másikba, stb.
2022. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!