Ha fel keresnének És közölnék hogy vannak ufók földönkívüliek de neked kell eldönteni hogy nyilvánosságra hozzák e vagy se mit dontenél?
"Maradjon titokban. Képesek lennénk még azokat is kiírtani valami bullshit okra hivatkozva."
- Ha én is csak másodkézből tudom ezt meg, akkor már biztos, hogy a döntéshozók régóta tudják.
Az emberek egy jelentős része egyszerűen beparázna a tudattól, hogy rajtunk kívül is léteznek más civilizációk, földönkívüliek, amelyekről semmit sem tudunk, nincs elég információnk róluk. Nem ismerjük a szándékaikat, nem tudhatjuk, hogy békések-e vagy esetleg leigáznák a Földet, azonnal megjelenne róluk egy csomó teória, egymásnak ellentmondó állítások és különböző elméletek, bizonytalanság lenne, meg rémhír keltés, ettől marhára sokan bepánikolnának. (Gondoljunk akár csak a koronavírusra, hányfajta elmélet és teória született, mekkora káosz volt az emberek fejében amikor még alig tudtunk valamit róla stb, pedig az "csak" egy vírus volt és mégis mekkora káoszt és fejetlenséget okozott az egész világban évekig. Hát még akkor mi lenne, ha kiderülne, hogy idegen civilizációk is léteznek rajtunk kívül, amelyekről semmit sem tudunk?) Természetesen a politikusok azonnal kihasználnák az emberek zavarodottságát és félelmeit, mondván; itt vagyok én, rám szavazz, majd én megvédelek ezektől a földönkívüliektől, még nagyobb lenne a világban a káosz.
Az embereknek joga van tudni, hogy van-e élet a Földön kívül is, de nagyon sokan nem tudnák megfelelően kezelni ezt az információt. Nem véletlenül léteznek titkosított akták, amelyekről nem beszélnek az embereknek (most nem az 50 évre titkosított mutyikra meg hatalmas lenyúlásokra gondolok), mert ha nyilvánosságra kerülnének, azonnal kitörne a pánik.
Valamelyik film elején elhangzik egy monológ (sajnos nem jut eszembe a film címe, aki tudja írja meg), aminek az a lényege, hogy nem ismerjük még eléggé a körülöttünk lévő világűrt, de ez nem is feltétlenül baj, mert melyik a jobb a kettő közül? A.) Amíg nem ismerjük a világűrt és boldogan, gondtalanul élünk a tudatlanságunkban vagy B.) Megismerjük a világűrt, de esetleg kiderül, hogy odakint nem minden olyan barátságos és kedves, mint ahogy eddig hittük? A monológ végén az a tanulság, hogy addig jó nekünk, amíg tudatlanságban, de boldogan élünk és nem információkkal teli, de rettegve.
Szerintem A függetlenség napja.
Mindig is reméltük hogy nem vagyunk egyedül de nemsokára bánni fogjuk...
Mivel még helyesen sem tudok írni, ezért belátnám, hogy túl buta vagyok egy ilyen horderejű döntés meghozatalához. Szóval visszautasítanám a lehetőséget.
(Egyébként tudni kellene mindenkinek)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!