Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az amit tanácsolnátok egy...

Mi az amit tanácsolnátok egy skizofrénnek?

Figyelt kérdés
2022. aug. 5. 08:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy forduljon orvoshoz ha még nem tette meg.
2022. aug. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne állj le a gyógyszerrel.
2022. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi, jöhet még ha valakinek van ötlete.
2022. aug. 5. 09:02
 4/16 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet a belátást fejleszteni? Az tulajdonképpen mi?
2022. aug. 5. 09:10
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Önreflexió a belátás. Hogy ha tükörbe nézel, látod, mi nem stimmel rajtad, és azt kijavítod. Skizók általában nem ápolják a külsejüket, fogorvost kerülik, környezetük rendetlen. Nem észlelik, hogy ez taszító másoknak. Az a belátás, ha belátod, hogy változtatnod kell a problémás dolgokon, és meg is teszed.
2022. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Aha értem köszi! Önreflexió tanulmányozom
2022. aug. 5. 09:52
 7/16 A kérdező kommentje:
Valójában attól félek mennyire jelentéktelen vagyok.
2022. aug. 5. 10:04
 8/16 Katona Dius ***** válasza:
100%

1. A mentális betegség nem szégyen, ezért nem szerényen az sem,ha orvoshoz fordul.

2. Szedje a gyógyszert!


Anyám skizofrén és sokáig (10év) nem szedte a gyógyszert,mert nem akarta fogadni,hogy ő beteg. Én 9,öcséim 5 és 1 évesek voltak. Egy kezeletlen skizofrénnel együtt felnőni.... Nem kívánom senkinek.

2022. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sajnálom 8#


Én se szedtem régebben , mert azt hittem majd én megoldom.

Pont ezt akarom elkerülni , ezért szeretném a belátást fejleszteni, hogy belássam beteg vagyok.


Most úgy érzem 100x jobban vagyok , mert szerintem a legjobb pszichológushoz járok meg kapok egyebet is ami segít - viszont ez a belátás kényes téma nekem ezért muszáj lenne fejlesztenem.

2022. aug. 5. 10:57
 10/16 Katona Dius ***** válasza:
Igazából ez egy olyan betegség,ami nem gyógyítható,úgy tudom csak kezelhető. Gondolj erre úgy,mint cukorbetegségre,vagy étel érzékenységre, bármi örökös dologra. Beteg vagy,örök életedre az leszel,de gyógyszerrel tunetmentes. Nem valami órási borzalom ez, annyit kell elfogadnod,ez van, de gyógyszerrel jó.
2022. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!