Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kocsmákhoz, italozókhoz,...

A kocsmákhoz, italozókhoz, bárokhoz hozzá tartozik, hogy a pultos lenéz (mert egy alkoholista lúzer vagy), a vendég meg a pultost bámulja, és azon gondolkodik, milyen bugyi van rajta, és mekkora ribi? Mégis miért járnak oda az emberek?

Figyelt kérdés

Üzletember vagyok, ebből kifolyólag tudok olvasni az emberek gondolataiban... jól csinálom.

Sosem járok ilyen helyekre (ami azt illeti alkoholt sem iszom), de ingatlant mentünk venni egy ismerőssel, és a nagy ötlete volt, hogy a helyi kocsmába nézzünk be, ott meg lehet tudni mindent... (amúgy Pest megye északi része).


Első hely, 10 óra van, de a kocsma tulaja olyan részeg, hogy bent cigizik, és alig áll a lábán, majd kiordít a pultosnak, aki egy 20 körüli kiscsaj, bejön (közben 4 alkesz a seggét bámulja, és közben röhögcsél), lenéző, unott képpel kiszolgál...

Második helyen 3 vendég ül bent, mondom a pultosnak: "Meghívnánk az urakat egy körre." Erre közli a pultos: "Maguk az urak, nem ők!" (Ezen már pislogtam, mert hangosan mondta.) Majd elkezd kiabálni az egyik vendéggel: "Pista, téged már nem szolgállak ki, takarodj haza!" (Ebben a pillanatban én közöltem az ismerősömmel, hogy ennyi volt, menjünk.)

Harmadik hely, ez már város, szép hely, rendezett a bár, a pultos 20 körüli kiscsaj, persze, hogy lenézi a mellettünk ülő törzsvendéget, lenéz minket, mielőtt kiszolgál, még kimegy elszívni a maradék cigijét a lúzer haverjaival, röhögcsél velük még 2 percet, majd unott képpel kiadja az italt.

Negyedik hely kb. olyan mint a harmadik.


Kíváncsiságból kérdezem, ez minden bárban, kocsmában így van? - A pultos fixen lenézi a vendéget, a vendég meg bámulja, és közben arról ábrándozik, hogy épp dugja a pultost?

Mégis mitől működik ez az egész? Az alkeszt még valahol értem, de a 20 éves kiscsaj mégis mit keres ott, miért nem keres rendes munkát?


(Amúgy 30 évesek vagyunk, ha ez számít.)


2022. aug. 2. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Kikapcsolódni azoknak , akiknek ez bejön
2022. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aki fixen ott él azoknak ez van.

Ha nem tetszik el lehet költözni.


Másik alternatíva hogy otthon ül a bolti piával és bámulja a trampli feleségét. (aki még közben rikácsol is)

2022. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
te is rikácsolnál, ha a feleséged állandóan piálna
2022. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
"Kikapcsolódni azoknak , akiknek ez bejön" - Ez most komoly? Egy temetésen is jobb a hangulat...
2022. aug. 3. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de válaszolok. Szerintem nem kell ahhoz üzletembernek lenni, hogy átlásd mi van a fejükben.🙃


Érdemi választ nem igazán tudok adni (30 éves anyuka vagyok, közgazdász és évek óta nem voltam szórakozni), de szerintem kb minden kocsmában ez lehet. Szerintem a vendégek kis százaléka a kezdetekben még nem masszív alkoholista, hanem inkább a szociális kapcsolatok ápolása végett kocsmázik. Kb 5 évesen dédipapám többször elvitt vidéken a kocsmába😁, a kocsma udvarában hinták voltak!, kb egy közösségi tér volt, mindig kaptam jégkrémet is, dédipapám meg addig beszélgetett a barátaival, na meg persze 1-2 sör tuti legurult. Tegyük fel valakinek nincs kocsija, nincs kedve sokat buszozgatni, nem szeret sportolni, kertészkedni és már szétunja a feleségét. Mit csinálna szivesen? Találkozna a haverokkal, de akkor valakihez át kellene menni és azért a többedik x-nyi házasság után már mindegyik haver dobbantana otthonról (+ a feleségek sem hiszem, hogy mindig élveznék a haverok társaságát). A kocsmában nem liheg a nyakukban semmi + szórakozásból vedelnek is. Eleinte. Aztán nyilván rá is szoknak.


A pultosok:

Őszintén: szerinted milyen jelentkezők vannak egy kocsmai pultos állásra? Biztos nincs nagy versengés egy ilyen pozícióért. Általában férfiak ilyenre nem jelentkeznek szerintem. Akkor marad az idősebb nő, aki lehet 20 évesen kezdte, majd benneragadt, de a tapasztalata miatt többet kér és van a 20 éves fiatal lány, aki valószínűleg kevesebbet kér és az idősebbel ellentétben nem érdekli, ha feketén dolgoztatják. Na akkor, ha pl egy kanos kocsmatulaj vagy, aki még spórolni is akar kit veszel fel?


Mi motiválja a 20 évest? Vagy az van (szerintem nagyon ritka), hogy mellette egyetemen tanul, csak kell a pénz és ez volt a legegyszerűbben megszerezhető általános állás és miután napi 60 vendég dugja őr szemmel besokall és gyorsan felmond. Vagy van olyan, akinek sajnos az önértékelése meglehetősen alacsony és még tudat alatt élvezi is a alkeszek figyelmét. Nem elég motivált, érettségi után jelentkezik ilyen munkára, mert azt gondolja, csak napi pár pohárral kitölt italt és ennyi a dolga.


A lenézésről...

Tekintsünk el a písziségtől. Őszintén, ha valamennyire emptatikus vagy, akkor egy ideig még sajnálod az alkesz vendégeid, de miután a húgyszagtól bűzölgő utcán, hányások között szlalomozol és még sejted is kik érte a felelősek, emellé még esetleg be is szólogatnak neked, te nem nézed le őket? Amikor meg már teljesen kiégnek a munkától, akkor meg már nagyon bunkók is lesznek a vendégekkel, mert mi veszteni valójuk van, ha nem álmaik munkája.


Én így képzelem el.

júl. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, van benne jó pár elíràs, mert kapkodtam.


A lenézésről még annyit, hogy, aki elissza az összes pénzét ahelyett, hogy a gyerekeit támogatná azt én is lenézem. Régen amúgy a szerencsejátékok is odavonzottàk a vendégeket. Pl papámat, aki szép összegeket el is jàtszott.

júl. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!