Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az őszinteség jó tulajdonság,...

Az őszinteség jó tulajdonság, vagy nem igazán, mert sokszor sértő tud lenni? Te inkább őszinte vagy, vagy hallgatsz nagyokat valamiről, ami szerinted gáz a másikban, csak hogy nehogy megbántsd?

Figyelt kérdés

2022. aug. 2. 05:09
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Én őszinte embernek tartom magam. Azzal pedig nem segítesz a másiknak, ha elhallgatod az igazságot előle, és hazugságban ringatod őt. Szokták mondani, az igazság mindig fájdalmas. Viszont legalább ebből lehet tanulni.
2022. aug. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Minden attól függ, hogy a zavaró tulajdonsága mennyire befolyásolja a kapcsolatunkat.

Nem vagyok gyáva, én bárkivel felvállalom a konfliktust, ha a másikban valami nagy hibát észlelek, ami nagyon irritáló.

Mindenki őszintének ismer, én képtelen vagyok kegyes hazugságokban élni. Ez van.

Akivel eddig valaha összevesztem,

mind jobb ember lett,

ha nem is jobb (mert nem tudjuk mi játszódik le a másikban),

de visszavett az arcból,

drasztikusan.

Ennek rendkívül egyszerű a magyarázata: az emberek hihetetlen módon gyávák és ha valami nem tetszik nekik, inkább elmennek, nem konfrontálódnak.

Ha nincs konfrontáció a másik (akiben mintha alapvető genetikai hiba lenne viselkedésben) soha a büdös életben nem fog mélyen elgondolkozni a tettén.

2022. aug. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Idegenekkel nem állok le konfrontálódni, mert nekik teljesen mindegy hogy nekem mi gáz. Barátokkal, családdal és partnerekkel a következő a helyzet. Ha az a nagyon gáz dolog nem ütközik gyökeresen az értékrendemmel (hogy egy extrém példát mondjak, ha valaki elkezdene nemi életet élni a kutyájával, azzal nem szívesen folytatnám a kapcsolatot ), és nem okoz problémát a barátságunkban, akkor minek beszéljek róla? Szerintem az indokolatlan sértegetés. Ha zavar, vagy túlságosan elítélendő számomra, akkor elmondom hogy miért zavar és mérlegeljük hogy meg lehet-e szüntetni, vagy mérsékelni. Ha nem mondom el, soha nem fog változni. Engem nyomasztani fog, ő pedig nem érti majd hogy miért nem élvezem a társaságát. Az őszinte kommunikáció szerintem létfontosságú minden kapcsolatban.
2022. aug. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Noren1989 ***** válasza:
100%

Ahogy az Interstellar-ban is volt TARS-nàl.


Bizonyos szint felett sértően tud hatni.


A valósàgban pedig helyzetfüggő és ez jól is van így.

2022. aug. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vékony a határ az őszinteség és a sértő tapintatlansag között.
2022. aug. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És szerintetek azok, akiknek egy barátságban, mikor elmondasz valamit, ami téged idegesít bennük, de erre semmit sem reagálnak, csak sértődnek, mert "konfliktuskerülőnek" hívják magukat, akkor gyávák, vagy nem?
2022. aug. 2. 09:26
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

“És szerintetek azok, akiknek egy barátságban, mikor elmondasz valamit, ami téged idegesít bennük, de erre semmit sem reagálnak, csak sértődnek, mert "konfliktuskerülőnek" hívják magukat, akkor gyávák, vagy nem?“


Hogy ne lenne már gyáva? Hát nem képes szembesülni saját magával és a következményeivel! Az ilyen szerinted micsoda? Milyen “ember” az ilyen? A gyáva szó szoros értelmében vett definíciója az illető! 100%

2022. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!