Mi a különbség a mongolid és európid nagyrassz között?
Legalább egy uráli/altáji kultúrában állítólag érintett népnek illene annyi ismeretének lenni, hogy erősen mongoloid fejforma nem csak ferde csíkszemmel, hanem abszolút egyenes állású, tágra nyitott szemmel is létezik. Mi is az a mongoloid fejforma? A lényege, hogy nincs rajta durván ki-be ugró domborzat. A szemgödör fölé nem tornyosul a centire kiugró homlokcsont, nem áll ki a síkból egy hatalmas orr, éles állkapocs, stb. A fej nem kétszer magasabb, mint széles, nem egyenes csapású az oldala, hanem kerek, az egész gömbölyű. Ez lenne a mongoloiditás lényege, nem a szemhéjforma, és pláne nem a bőrszín. Bár kétség kívül sok esetben "csíkszem" párosul a mongolid fejformához, ezért inkább ez a különbség maradt meg a nyugatiak fantáziájában.
Ezek a fajta tömör-kompakt-hőtartó vonások nem csak az emberi faj, de bármely állat egykor szélsőségesen kontinentális belső-ázsiai mínuszok túlélésére szelektált alfajainál éppúgy megfigyelhető. Szemben a meleg égövi nyúlánkabb alkattal, végtagokkal, arcelemekkel, stb.
Nem a csíkszemről ismerni fel őket alapvetően. Sok európainak, arabnak és feketéknek is mandula vágású szeme van, mégsem néznek ki mongoloidnak.
Csak gondolj arra, mikor háttal áll neked egy kínai, akkor is felismered hogy kínai, pedig a szemét egyáltalán nem látod.
A koponya formájuk teljesen más alapvetően.
De egyébként rendelkeznek a mongoloid emberek egyedi genetikai tulajdonságokkal, amik más rasszokra nem kimondottan jellemzők. Ilyen pl: az alkohol lebontó enzimek hiánya, szervezetileg alkalmazkodás a szélsőséges természeti viszonyokhoz(tibetiek, különféle himalájai népcsoportok, andoki indiánok, eszkimók, csukcsok, jakutok stb.), szellemi tulajdonságok közül az iszonyatos monotonitástűrés.
Tévedés. Olvass utána mi az hogy mongol redő. Mongolredő nem alakul ki véletlenül, ahhoz k-ázsiai genetikai markerek is kellenek. Tanulmányozd a modern autoszomális genetikát, és megérted miről van szó.
Az ázsiai ember annyira fura kinézetű európai szemmel, hogy sokáig a Down-kóros embereket mongolidiótának vagy mongoloid idiótának nevezték
A Down-szindróma nevét John Langdon Down angol orvos után kapta, aki 1866-ban elsőként írta le klinikailag a tünetegyüttest. Langdon egyes külső antropológiai megjelenésből eredő hasonlóságok alapján (a „mandulavágású” szemforma, belső szemzugban megjelenő úgynevezett mongolredő, lapos széles orrnyereg és rövid orr, valamint a lapos arc és arccsont, fogsor, fogak alakja és formája, lapos tarkó, a test méretéhez képest rövidebb végtagok) helytelenül úgy gondolta, a betegség lényege a mongoloid nagyrasszra való visszaütés
A kelet-európaiaknál meg betudható távoli ázsiai ősöknek, ahogyan mondjuk nekünk is vannak kun, tatár, besenyő stb. felmenőink.
De az afrikaiak mongolredője tuti nem az ázsiaiaktól van. Nézzük pl: a busmanokat, egy nagyon ősi maradványnépség és elég sokuknak mongolredője van. Az hótziher, hogy ott a Kalahári-sivatagban nem keveredtek tàvol-keletiekkel.
Legvalószínűbb, hogy a rasszok kialakulása előtt vegyesen voltak mongolredős és nem-mongolredős emberek, ahogy a busmanoknál ma is látni. Ezután pedig egyes populációkban kizárólagosan vált ez a jellemző(ázsiaiak), néhol még teljesen eltűnt(Nyugat-Európa pl.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!