A jellegzetes germán és északi szláv arcvonások közt mik a legfőbb különbségek?
A nyugatibb fejtípusnál a tarkó felett kidudorodik még hátra irányba a koponya jó pár centit, erre mondják, hogy hosszú fejű. A keletibb fejtípusnál nem. Az olyan lecsapott. Ahogy megyünk keletre, laposabbak "finomabbak" az arcelemek: nem ugrik ki annyira előre a nagy orr, a szemöldökcsont a szemgödör felé, a karakteres állcsont, stb. Amikre ugye azt mondanák, hogy "markáns". (Ami férfiaknál állítólag előnyös, női szépségnél meg nem annyira.) Ez a változás ugye addig fokozódik, hogyha elmész Szibéria keleti csücskéig (az extrém mongoloiditás irányába) szinte teljesen lapos lesz az arc, nem áll ki belőle semmi. Ez ugye azért van, mert a szélsőségesen kontinentális tél mínusz ötven fokjaiban lefagyna, ami kiáll, a gömb forma tartja a meleget. Széltében meg ugye fordítva, a nyugat-európaiaknak olyan a feje, mintha satuba lenne fogva, kétszer magasabb, mint szélesebb, oldalt egyenes, nem ugrik ki oldalra a szem alatti járomcsont. Ahogy haladunk keletre, a fej szélessége és magassága kevésbé különbözik, és a járomcsont oldalra határozottan kiáll.
A közép-európai németek és szlávok valahol a kettő között vannak, olyan mintaleírásnak megfelelő "igazit" nehezen fogsz találni.
Meg ugye nem csak a fej nyúlánkabb nyugaton, hanem tele vannak 190 centis figurákkal...
Otthon egy darab nincs. Annyira bantu az osszes szoke kekszemu magyar is. Egyszer elj ott ahol feherek, es nem erted, hogy mernek ezek lenezni barkit is.
Hosszu lenne. Es akkor annyi fele tipus van. Nezz mar egy kis skandi noire-t meg utazz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!