Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Boldogit-e az anyagi jólét?

Boldogit-e az anyagi jólét?

Figyelt kérdés

kérdést ez alapján irtam ki


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


2022. jún. 7. 10:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Sok mindenre kell a mai világban a pénz, és nem is árt ha valakinek több van a kelleténél. (gazdag, vagyonos)

A saját magad boldogságát, soha nem tudod meg venni pénzzel, legyen az bármilyen sok is.

Boldogit-e az anyagi jólét?

Egy bizonyos szintig, igen.


Sokan el mennek dolgozni, hogy legyen egy új kocsi, ház, elektronikai cikkek stb.... Ezek csak egy bizonyos mértékig lesznek elegek, utána még több kell, vagy gyorsan meg unja ezeket az ember.

Fontos dolog a pénz, bizonyos mértékig, de közel se annyira mint, ahogyan ezt a nagyvilágban be állítják.

2022. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
Egy bizonyos szintig de a magyarok annyira a kultúra meg érzelmi intelligencia alján állnak, szerintem itt mindig meg lesz a "szomszéd fűje..." mentalitás.
2022. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Metionin ***** válasza:
69%
Persze. Ki ne lenne boldogabb, ha stabil anyagi helyzete, otthona van? Hónapról hónapra élni elég nagy stressz, tapasztaltam sajnos.
2022. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
24%

"Persze. Ki ne lenne boldogabb, ha stabil anyagi helyzete, otthona van? Hónapról hónapra élni elég nagy stressz, tapasztaltam sajnos."


Azt viszont nyilván nem tapasztaltad, mikor valaki stabil anyagi helyzet mellett is csak lamentál hogy milyen szar az élete. Pedig olyan is van.

2022. jún. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
Én biztosan boldogabb lennék, ill. nem is boldog, csak nyugalmat és biztonságot adna. Ha ezek megvannak, akkor a piramis következő foka is jöhet.
2022. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Metionin ***** válasza:
86%
14. Persze hogy van. De ha a stabil anyagi helyzet nem lenne meg, ő is rosszabbul érezné magát. Nem mindegy, hogy x szar dolog van az életedben de anyagilag stabil vagy vagy az x szar dolog mellé pluszban hónapról hónapra élsz.
2022. jún. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
65%
Én akkor kezdtem el ezen súlyosan elgondolkodni, mikor próbáltam leásni a mély okaira, hogy miért is nagyrészt az anyagi jóléttől várom a boldogságot. Mert volt egy elméletem róla, hogy az anyagi jólét által érhetem el azokat a dolgokat, amiről úgy gondoltam hogy igazán boldoggá tennének. De valahogy felmerült az is, hogy talán közelebb hozhat ahhoz az anyagi jólét, de nem garantálja. Na és akkor mit csinálok? Ha ott leszek a sok pénzel, és még sem kaptam meg azt amire vágytam? Akkor már tényleg nem lesz semmi kapaszkodó, hogy még csak ez meg az kéne, és akkor majd jó lesz. Aztán rájöttem hogy igazából nem az a nagy mutatvány ha boldog vagy a pénzeddel, hanem ha akkor is tudsz boldog lenni, ahol éppen vagy.
2022. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%
Az sem mindegy, milyen áron szerezzük meg az anyagiakat. „Senki sem vonja kétségbe, hogy a nyerészkedési vágy, a gyilkos versengés, a munkás kizsákmányolása, a vásárló megtévesztése, az ifjúság megrontása, lénytársaink kínzása, az élővilág elpusztítása rettenetesen rossz dolgok, és hogy aki így cselekszik, az bűnt követ el. Mint ahogy abban is egyetért a vélekedők többsége, hogy ezek azok a tulajdonságok, amelyek a piaci versenygazdaság számára lehetővé teszik a korlátlan növekedés fenntartását; s hogy ez a növekedés az általános jólét, a társadalmi béke és a szabadság egyedüli lehetséges forrása. Tehát a jó cél érdekében, ahogyan azt Keynes professzor, a jóléti közgazdaságtan apostola vallotta, »még egy ideig« rosszat kell cselekednünk. Az ökológiai katasztrófa ennek a veszedelmes nézetnek a következménye. Mert ilyen feneketlen kárt – az emberiségnek, az élővilágnak – ilyen hosszú ideig és ilyen tömeges méretekben csak tiszta lelkiismeretű emberek tudnak okozni, abban a hiszemben, hogy »végső soron« jót tesznek, amikor ártanak.” Lányi András: Az ember fáj a földnek
2022. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%

"Persze. Ki ne lenne boldogabb, ha stabil anyagi helyzete, otthona van? "


A gond csak annyi, hogy nyugaton is rengeteg embernem nincs sem stabil anyagi helyzete, sem otthona, ennek ELLENÉRE sokkal udvariasabbak, emberségesebbek, mint a magyarok többsége, akik között böven vannak olyanok, akinek mindene megvan, ami csak kell, megis bunkók.

2022. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
41%

#19


Az egyen viselkedésétne mosd össze azzal, hogy boldognak érzi-e magát.

2022. jún. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!