Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki elmegy az orvoshoz...

Ha valaki elmegy az orvoshoz (házi vagy bárki mas) kizárólag egy igazolasert, vagy délután megy nem is iskola idobe, az orvos mondhatja hogy nem ad?

Figyelt kérdés
Illetve ha ad akkor az nala jofejsegnek számít vajon? Illik neki mondjuk ilyen miatt borravalót adni? Biztos ok is voltak fiatalok és volt olyan nap amikor nem mentek suliba mert valami miatt nem akartak, nem volt kedvük és nem volt már szülői igazolasuk.

2022. máj. 10. 06:35
 1/7 anonim válasza:
62%
Nekem munkahelyen játszották el, hogy ha beteg voltam, az volt a baj, ha nem, akkor az. Én akkor mentem hozzá, mikor tényleg aktuális volt. A munkahelyem meg azt akarta elérni, hogy én szégyenkezzek miattuk.
2022. máj. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kérdező95 ***** válasza:
83%
Megkell mondanod hogy nem mentél egy napot mert rosszul érezted magad vagy valamit kitalálsz és fog adni neked igazolást. Néha egy évben szerintem belefér pár ilyen nap, de nagyon fontos, hogy rendszert ne csinálj belőle!
2022. máj. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Hivatalosan ennek úgy kéne kinéznie, hogy ha délelőttös az orvos, és nem mész suliba, akkor orvoshoz mész, hogy bajod van tessen már kiírni mára. Ha délutános, akkor délután mész hozzá, hogy reggel rosszul voltál, tessen már kiírni mára.

Nyilván tudni fogja, hogy kamuzol, ezért a jófejségén múlnak a továbbiak. "Borravalót" semmiképp se adj, mert téged is, meg őt is megvághatják érte.

2022. máj. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

A 3-as hozzászólónak igaza van, nehogy "borravalót" adj neki.

De pl. ha te reggel rosszul vagy, szédülsz, vagy hasmenésed van vagy hánysz, akkor nyilván nem tudsz elmenni hozzá rendelési időben. Oda kell telefonálni, hogy mi a gond, és ha jobban leszel, bemész hozzá egy igazolásért.

Meg szerintem nem is igazi diák az, aki egyszer-egyszer ne lógott volna az iskolából. Csak tudod az a baj, hogy felnőtt korukra ezt sokan el is felejtik.

2022. máj. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Elég röhejes lenne, ha a 16 éves kissrác odanyújtaná a borítékot a 60+-os háziorvosnak...

A háziorvosoknak szabályozva van, hogy mennyi időre visszamenőleg adhatnak igazolást (szóval ha bemész azzal, hogy két hónappal ezelőtt beteg voltál két napig, akkor nem fog adni). Aznap vagy talán egy héten belül még ad, igazából ő pont lesz#rja, hogy tényleg otthon fostál-e, vagy csak kamuzol, mert nem volt kedved suliba menni.

2022. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, magán orvosra gondoltam ahol ugyis fizet az ember, és nem kifejezetten hazi orvosra, hanem pl elmesz egy magán szemeszetre, délutáni vizsgálatra és onnan kérsz igazolast mert nem voltál suliba aznap, a házi orvos az általában szokott adni tudom. Én is kértem már másmilyen orvostól, és adtak, rendesek voltak. De úgy gondoltam hogy a fizetesnel, ha fizetsz akkor mondjuk adsz ez miatt borravalot
2022. máj. 10. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Ne magyarázkodj, mert a kérdésben még kizárólag igazolásért mentél. Ki van írva fent nagy vastag betűkkel.

A válasz pedig az, hogy az orvost ne keverd össze az étteremmel, ahol te rendeled, hogy mit szeretnél.

2022. máj. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!