Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy már gyerekkoro...

Miért van, hogy már gyerekkoromtól szimpatikusak voltak a gonosznak tartott karakterek akár a filmekben akár a valóságban a "pozitív" személyeket meg inkább lúzernek és szánalmasnak tartottam vagy hazug álszentnek?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 11. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Én is így voltam vele, pontosabban az "antihősök" jöttek be a legjobban. Akiket jó cél vezérel, de mégsem azok a makulátlan seggnyalók, akiket a társadalom ajnároz.


Valahogy ez megmaradt felnőtt koromban is, hasonlóvá váltam. Én vagyok az, aki kibszott bunkónak tűnik elsőre, de mégis az egyetlen, aki a sok pedáns szarzsák között átadja a helyét annak, akinek jobban szüksége van rá.


A társadalom egy passzív szürke massza, azoknak aztán kár megfelelni. A filmbéli hősök pedig pont ezt teszik, benyalnak, hogy őket is nyalják. A valamiért jók. Én ettől a számba hányok.

2022. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Mert azok. Hazug álszentek. Hálivúdi cukormázas hirók, akiket átlag lúzereknek akarnak eladni.
2022. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
A valóságra nem tudom a magyarázatot, a filmekben, könyvekben viszont a gonosz karakterek jobban ki vannak dolgozva, ezért lehetnek érdekesebbek.
2022. ápr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem voltál magányos gyerekként?
2022. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Mert még egy rossz szándékú karakter is izgalmasabb, ha a saját feje után megy, mint egy nyalonc.


Az emberek többsége nem akarja meghozni az áldozatot, ami a hős-szereppel jár, teljesen jogosan. Nyilván jobban tudnak azonosulni önálló karakterekkel, kérdőjeles moralitással, mint egy zsinóron rángatható bábbal, aki a társadalom szolgája.

2022. ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
55%
Szerintem azért, mert gyerekkorunk jó karaktereit túl egyszerűre alkották meg, nincs bennük semmi izgalom. A 3. mese vagy film után már tök unalmas a tipikus hős. Plusz én kislányként mindig utáltam, hogy a mesékben a lányok mindig csak passzív szereplők, várják, hogy valaki intézze helyettük a dolgokat, míg a gonosz női szereplők pl. Maleficent, Szörnyella, Ursula és társaik erős személyiséggel rendelkeztek és azt csináltak, amit akartak.
2022. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Mert a legtöbb ember sokkal szívesebben viselkedik önző önfejű p*csként, mint hogy erőfeszítést, illetve áldozatot hozzon, és ténylegesen jó ember legyen. A hősökkel nagyon kevesen tudnak azonosulni, míg a gonoszok kegyetlenek, önzők, akaratosak, érzéketlenek/hirtelen haragúak, stb. Ezek mind elég népszerű tulajdonságok.
2022. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nagyon érdekes és jó írás az antihősök működéséről.

2022. ápr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Na, azért nem úgy van az, hogy a hősöket felszínesre írják, a gonoszokat meg mélyre.

Kb egy olyan példát sem tudok írni ahol ez lenne; max akkor tűnik jobban megirtnak egy gonosz, ha valaki alapból klisének látja a jót.

A mesékben, vagy fiatalabbaknak szóló történetekben a jó és a gonosz egymás tükörképei, a gonosz általában csak azt mutatja meg hogy mi lenne, ha a hős nem tartaná magát az elveihez (harry potter voldemorthoz hasonlóan magányos volt, de ez a magány nem keseritette meg, hanem jóra sarkallta) vagy ha túlzásba vinné azt a tulajdonságát, ami hőssé teszi (pl a kalandvágyó tengerész ellensége a kapzsi kalóz).

Ugyanannak az éremnek a két oldaláról beszélünk.


Az idegeníthet el egy gyereket a hősöktől, ha nincs meg az életében az, ami a hőst megmenti. Pl ha mindig egyedül nézed a hétvégi matinét, akkor nyilván forgatod a szemed azona, amikor a "barátság csodálatos ereje" megmenti a napot.

A düh, csalódottság és reményrelenség már gyerekkorban is jóval ismerősebbek számunkra, mint a hősiesség.

Ha piszkál valaki, vagy kibeszélnek, vagy rühelled az osztálytársaid egy részét (ami szinte kivétel nélkül mindenkivel megesett legalább egy ponton) akkor nagy eséllyel nem arról fogsz fantáziálni, hogy a becsületességed majd megmenti a piszkálóidat a rossz modoruktól, és aztán mind barátok lesztek, hanem arról, hogy huu de megmutatnád nekik, hogy kivel kekeckedjenek.

Ez az érzés vonzza sok esetben gyerekeket a gonoszokhoz.


Legalábbis szerintem.... :)

2022. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gyerekeknek is készült antihős mese pl Jack a kalóz, amiben a főszereplő egy állandóan hazudozó, csaló, sokszor csetlő-botló karakter volt, mégis a gyerekek kedvence volt egy időben. :)
2022. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!