Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Svájcban milyen színvonalon...

Svájcban milyen színvonalon tud élni egy bolti eladó vagy egy takarító, wc-s néni magyar kollégáihoz képest?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 2. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Éltem Svájcban egy ideig és el kell mondjam neked, hogy ott egy eladónak több nyelven kell beszélnie (nem csak makogni) hibátlan külsővel és modorral kell rendelkeznie és többszörösen le van káderezve mielőtt az üzlet közelébe engedik. A takarítónak, ha szállodában, étteremben dolgozik ugyanezek a feltételei (nyelv, külső megjelenés) és ők is ezeken szűrőkön mennek keresztül.

Szóval, van orbitális különbség az elvárásokban is, nem csak a bérekben.

Eleve ott bukik el a dolog, hogy Svájcban olyan magasak minden szinten a elvárások, hogy kevés magyar az, aki ott megfelel ezekben a munkakörökben, ha egyéb nem, hát viselkedésben.

Svájc nem a suttyók paradicsoma.

És már Mo-i panziónál is láttam, hogy angolul-németül beszélő takarítónőt keres. Ha talál, akkor ő nyilván magasan többet fog kapni, mint mások.

Wc-s nénit nem láttam Svájcban.

2022. ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Svájcban kb. 3 éve népszavazás döntött arról, hogy egy bolti eladónak nem lehet a bére 1000 euronál kevesebb.

Azért hozzá kell tenni, hogy Svájcban 3 hivatalos nyelv is van, tehát nem olyan eget rengető elvárás a több nyelv ismerete.

2022. ápr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Svájcban nem használnak Eurót...
2022. ápr. 2. 19:08
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
4-es nyers volt, de igaza van. Nem kell itt a hülyeség, 1-es, nem kell genetikai topmodellnek lenned, aki 3 nyelven perfektül beszél, mert az ilyen emberek nem eladónak mennek. Bőven elég, ha a főnökkel tudsz makogni németül, már mehetsz eladónak. És 5x annyit fogsz keresni, mint Magyarországon eladóként.
2022. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

#2

#2

És ez mennyiben megy szembe azzal, amit én mondtam?

Hol beszél egy takarítónő, vagy eladó Mo-n 3 nyelven?

És ezt ezért nem lehet összehasonlítani.

Mert erről szól a kérdés, az összehasonlításról.


Egyébként Svájcnak nem 3, hanem 4 hivatalos nyelve van.

A német, a francia, olasz és a romans.

Ezeket nem irodalmi nyelven beszélik, hanem a helyi dialaktusokban.

Természetesen a bolti eladóknál elvárás az irodalmi nyelvi stílus, és az ANGOL, ami nem svájci nyelv.

2022. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

#2


egy, hogy ott svájci frank van nem euró, az másik, hogy 1000 frankbol te ott max egy szobát bérelsz 2000 euro+rezsi-nél kezdődik a garzonok bérleti díja!


kérdésre a válasz, hogy alig jobban él ott egy wc néni vagy takarító mint magyarországon, lehet átszámolva jónak tűnnek a fizetések de az árak is horror magasak, a végén nagyjából ugyanott van mint ha itt a minimálbérből kifizeti a bérlést+rezsit

2022. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
3. Nyilván, de az újságcikk áttranszformálta euroba.
2022. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ahogy a hetes is írja, ott ennyi pénz kb az itthoni minimálbérnél is kevesebbnek felel meg
2022. ápr. 2. 19:40
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Szüleim 7 éve kint élnek, kelet svájcban, húsüzemi betanított munkások 3 ezer frank körül keresnek +év végi bónusz pár száz frank (ezt nem tudom pontosan mennyi).


Faluban bérelnek egy két szobás házat (társasházban), két kocsit tartanak fent, 1-3 havonta járnak haza.


"Magyarosan" élnek, magyaros ételeket esznek, nem feltétlenül a legegészségesebb kajákat, de itthon is így szokták meg, ha full gazdagok lennének akkor is pörköltet ennének húslevessel:D


Étterembe nem járnak, nem szórakoznak, csak kirándulni szoktak járni amit kijön a tavasz, ez változó mennyibe kerül, van ahol full ingyenes, van ahol fizetni kell belépőt, felvonót stb.


Per pillanat nem tudom mennyi megtakarításuk van kint pontosan, de nekem és a testvéremnek összespóroltak már 15 millió forintot, és nekik is van bőven.


Sokkal jobban élnek mint itthon annakidején minimálbérből, emlékszem gyerekkoromban kb "máról holnapra éltünk" nem volt semmi megtakarításunk.

2022. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1


Hotel munkákról nincs tapasztalatom, de amikor kint voltam látogatóba láttam állásajánlatot Lidlbe, A2es szintű nyelvtudáson kívül semmi extra követelmény nem volt kiírva.

2022. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!