Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van az, hogy egy alma...

Mitől van az, hogy egy alma másoknak édes, de nekem keserű?

Figyelt kérdés

Sose értettem, suliban kaptunk elmát, szép sötétvörös, beleharapnak páran mondják, hogy milyen édes és csorgó nyállal elfogyasztják. Örülök neki, mert "végre egy alma ami édes". hamar kiderült, hogy olyan keserű, hogy borsózik tőle a hátam. Lenyelni se tudtam, kiköptem a kukába.

Ez van az almák 99.9%-ával. mind keserű nekem. Nagy ritkán kifogok olyat ami puha és édes, és boldogan ehetem. KOmolyan félve harapok bele, mert ha nagyot harapok a keserű almába akkor hányingerem lesz és elmegy az étvágyam.


2022. febr. 19. 11:52
 1/6 NTBS ***** válasza:
100%
Valószínűleg neked az ízlelőbimbóidban túlsúlyban van a keserű ízt érzékelők.
2022. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Volt covidod? Lehet, hogy az zavar be még mindig.

Amikor olyan almát találsz végre, ami ízlik, jegyezd meg, hogy pontosan milyen fajta és olyat vegyél máskor is.

2022. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egész életedben így volt? Vagy covid. Héja nélkül edd, a héj nem finom. A starking biztos édes, a golden is esélyes. Más édes gyümölcsöt nem érzel keserűnek?
2022. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1: erről nem tudok, lehet...

2: nem tudok róla, de voltam beteg az elmúlt hónapban (teszt nélkül)

3: igen, kiskorom óta. héj nélkül is keserű, általában ha ugyanolyat veszek akkor is sokszor keserű.

A narancsot érzem még keserűnek, meg a mandarint. Nem tudom megenni egyiket sem

2022. febr. 19. 12:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivan, savanyú a szőlő?😜

Egyébként nem tudom miért lehet.🤷‍♂️

Ja, hamár úgyis ez a téma, nektek is csípős a kiwi? Senkitől nem merem megkérdezni, félek hogy hülyének néznek😅

2022. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a kiwi nekem is csípős. Illetve nem, csak kikezdi a számat, félnél többet nem tudok enni, maró hatásúnak érzem.
2022. febr. 19. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!