Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az infláció, árnövekedés...

Az infláció, árnövekedés átformálja a költéseid, mindennapjaid?

Figyelt kérdés

Nekem igen, most már olyan ételeket is megeszek amit eddig nem, akciós dolgokat választok többnyire, vagy a saját márkás holmikat keresem, viszont feltűnt hogy Auchan, Lidl, Aldi üres polcokkal fogadja az embereket.

Lehet nem szorulnék rá 250ezres fizetéssel a számolgatásra, de én nem szeretek márkás élelmiszerekre, alapanyagokra költeni mióta olvastam több cikket, hogy nem minden a márka, és a vaktesztek is jobbnak hozzák ki a 170 ft-os teméket a 260ft-osnál.


2022. febr. 18. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még szép. Minden annyira megdrágult az építőanyagtól kezdve az élelmiszerig hogy csak kapkodom a fejem hogy milyen árak vannak. Egy szobafestő elkér napi 30 ezret, a kenyér 500, a gázolaj meg még így is drága hogy hatósági áras.
2022. febr. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tényleg elképesztő milyen árak vannak.

A kedvenc street food-os helyemen, ahonnan 2-3 hetente hoztam haza vacsit, a menü egyik napról a másikra 550 Ft-tal drágult meg. Azóta nem voltam ott.

2022. febr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Alapból minimál életet élek, így nem.
2022. febr. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, eddig sem vertem a pénzt.

Annyi, hogy most már a dízel először olcsóbb itthon, mint Ausztriában, így itthon tankolok, ez emlékeztet arra, hogy amúgy szar van.

Árakat próbálom nem is nézni, mert ha feltűnik akkor elborzadok, csak az akciókat, meg amúgy is olcsóbb boltokba járunk, mint lidl meg ilyenek. Mást nem tudunk tenni, mert mindenhol drága minden, ha nem akciós, máshol eddig is drágább volt minden amit veszünk pl. spar, szóval ezért kár is nézni az árakat minden vásárlásnál, ha nincs akció.

2022. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
először olcsóbb, amióta kijárok és figyelem, kb. 3 éve*
2022. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, korábban gyakrabban vettem valahol egy ebéd menüt, vagy valami hamburgert, kínai kaját, kávét, mikor mit. Mostanában olyan drága lett, hogy már csak itthon főzök, figyelem az akciós újságokat és az alapján főzök, hogy mit sikerül olcsón megvenni, kávét is már csak itthon iszok. Még így is őrületes összegek mennek el étkezésre, pedig mindennap viszek ebédet a munkahelyre és nem bélszínt meg kaviárt eszek. Próbálok laktató, tartalmas ételeket főzni, hogy ne kelljen annyit nassolnivakóra költenem. De azért zavaró ez, hogy egy csomót dolgozom és már annyit nem engedhetek meg magamnak, mint amikor elkezdtem dolgozni.
2022. febr. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Régebben többször előfordult, bár még nem szokás volt, hogy innen-onnan rendeltünk, vettünk magunknak ételt (helyi kínai büfé, vagy egy kisebb étterem). Mostanság ez abszolút nem jellemző már, és nem is tudom mikor volt ezek közül bármelyikre is példa, szóval már nálunk is csak itthoni főzés van.


Eddig sem szórtuk a pénzt, de most sokkal tudatosabban vásárolunk és jobban végig gondoljuk, hogy mi, mikor és honnan kell. Jóval kevesebbet járunk boltokba, de a szimpla bevásárlás is már csak heti 1, nagyon max. 2 alkalomra redukálódott. (előtte sem jártunk mindennap, csak olyankor inkább jellemző volt, hogy gyorsan átugrunk és megvesszük a hiányzó dolgot)

Egyre több saját márkás terméket próbálunk ki (Tesco, Auchan, Spar és Lidl), mert az amúgy olcsóbb is, és sorra lepődünk meg, mert helyenként már majdnem az a minőségibb. Valamint már lassan majdnem az akciós termékek teszik ki a kosarunk nagy százalékát a boltokban.

Nem veszünk semmi hüly3séget, vagy haszontalant, mégis bődületes összegek maradnak ott a kasszáknál, de nem csak nálunk. Mások is szoktak szörnyülködni a sorokban. Ez az egész szitu pedig ritka lehangoló, mert több a munka, sokkal nagyobbak a kiadások (pedig a körül nem történtek változások), elszálltak az árak, de a fizetések abszolút nem emelkednek.

2022. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!