Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érzi magát egy transz...

Hogyan érzi magát egy transz ember/aki ellenkező neműnek érzi magát?

Figyelt kérdés
Van az, amikor egy nő férfinek érzi magát, és a fordítottja. Márpedig azt tudjuk, hogy a férfi és a nő máshogy gondolkodik. Ha például egy nő férfinek érzi magát, úgy is érez mint egy férfi? Vagyis hogy példaképp a látványra vágyik, nem pedig az érintésre egy kapcsolatban.

2022. febr. 15. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha a férfiak csak a látványra vágynak, akkor miért éreznek kényszert sokan akár idegen nők tapogatására is? Nincsen tipikus férfi gondolkodás és tipikus női gondolkodás, evolúciós szempontból a koncentrálási és figyelemmegosztási készségek az eltérők. A többi csak társadalmi konstrukció.
2022. febr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Hát azért sok midnenben nagyon másként viselkedünk szerintem, most nevezhetjük gondolkodásnak vagy épp ösztönösnek, de különbségek vannak.
2022. febr. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon azt reklámozzák hogy úgy gondolkodnak és éreznek mint a másik nem, viszont a nőnek született transz férfiak bűnelkövetési statisztikái a nőkére hasonlítanak, míg a férfinak született transz nőké a férfiakéra. Szóval jóval több ferfi/transz nő ül börtönben, mint nő/transz férfi. Arról meg nem is beszélve hogy nagy részük nemi erőszakért vagy valami egyéb szexuális bűntettért ül.

A transz nők jelentős része pedig IMÁD arról beszélni hogy fétis nekik a női lét, és beinditja őket ha úgy "használják őket" mint a nőket (egy degenerált még könyvet is írt erről) ami abszolút pasi viselkedés.


Szóval erősen kétlem hogy lenne bármi tényleges hasonlóság a transzok, és a választott nemük között. Hacsak nem vesszük úgy, hogy valami véletlen folytán a transz nők pont a legrosszabb nőkre hasonlítanak viselkedésben, míg a transz férfiak a legnormalisabb férfiakra.

2022. febr. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
3 szia TERF
2022. febr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
#4 Keress egy hobbit, netfüggő🙄
2022. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező: a legrővidebben úgy tudnék válaszolni, hogy szarul (lelki okok miatt - még - nem tranzicionált transz nőként írom). Bővebben: nem tudom, hogy hogy éreznek a nők vagy hogy a férfiak. Nem tudom, hogy mit kellene éreznem ahhoz, hogy nő/férfi legyek. Azt tudom, hogy én hogy érzek. És azt érzem, hogy nem tetszik, amit a tükörben látok, női külsővel sokkal jobban érezném magam. Semmi nem tetszik magamon, ami férfias. Utálok férfi ruhákat vásárolni, nincs stílusérzékem a férfi ruhakat illetően. A női ruhák között találnék rengeteg nekem tetszőt, de hülyén állnának rajtam. Azt is érzem, hogy férfiakkal nem jövök ki jól, nőkkel viszont nagyon is. Nem érzem magam egynek a férfiak közül, nagyon kilógok a sorból. A nőkhöz érzem hasonlónak magam, közülük viszont a külsőm miatt lógok ki. Könnyebb lenne, ha elkezdhetném az átalakulást, de sajnos nálam ez egy kissé bonyolult.

3-as válaszoló: a bűnelkövetési statisztikák, vagy bármilyen viselkedésben megjelenő dolog, ami a születési nemre jellemző, egy dologra vezethető vissza: a szocializációra. A kisfiúkba már egészen kicsi koruktól kezdve belesulykolják, hogy legyenek erősek, ne sírjanak, ne mutassák ki az érzelmeiket. A kislányoknak viszont megengedett a gyengeség és az érzelmesség. Nem csoda, hogy mindenki úgy fog viselkedni, ahogy megtanulta, persze kivételek vannak, de a többségre ez lesz a jellemző. A fiúk (és a transz lányok is) elfojtják az érzelmeiket, az elfojtott érzelmek pedig könnyen vezetnek lelki problémákhoz, dührohamokhoz, erőszakossághoz.

A női lét nekem aztán egyáltalán nem fétis. Ha fel is izgat néha, azt a tesztoszteronra vezetem vissza. Ez a hormonterápiával mérséklődik. Mellesleg ez a cisznemű nőkre is jellemző, hiszen ki ne érezte volna magát vonzónak szexis fehérneműben? Csak ugye tranzíció előtt álló transz nőknél a hormonok kicsit megkavarják a dolgokat. Én nem szeretném azt se, ha "használnának" (nőkhöz vonzódom és csak akív szerepben tudom elképzelni magam a szexben, de ezt is csak félve merem most leírni, mert attól tartok, hogy ez is valamilyen fétisnek lesz elkönyvelve).

2022. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
A transzneműség egy 21. századik marhaság. Jódolgukban nem tudnak már mást kitalálni az emberek.
2022. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

#7

Nem "21. századi marhaság". Nagyon régóta létező jelenség. Csak annyi a különbség, hogy manapság nem égetnék el őket élve meg hasonló finomságok.

2022. márc. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Nem a XXI.század a szüleménye, a Dán lány cimű film egy 30-as évekbeli művész pár életét dolgozza fel, ahol a férj tulajdonképpen rájön, hogy mindig is nő akart lenni, csak hát ez akkoriban piciként másképp működött.

6-os válaszolóhoz csatlakozva, én sem tudom pontosan hogy lehet különbséget tenni, vagy ketté bontani a női és a férfi érzelmeket.

Transz lányként én roppantul szorongok, mert egyszerűen ez a dolog, hogy valami nem oké, nem olyan vagyok amilyennek látni akarom magam eléggé felemészt lelkileg. Ez picit olyan, hogy valaki tudja, hogy heteró(nem jó példa, mert a nemi indentitás és a szexuális orientáció két külön dolog de mégis)és az neki a természetes.

Ráadásul már évek óta ezzel az érzéssel tengődök, és nem befolyásolt semmilyen ,,szexuális propaganda".

Talán tényleg az jó kifejezés, hogy hibás testbe szüllettünk.

De bízom benne, hogy egyszer az fog visszanézni a tükörből, akit mindig is szerettem volna.

2022. márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

3. Ne haragudj meg de kimondom amire gondolok , hulye vagy..


Netalan csinaltal rola statisztikaT ?


En 2 honapja hormonozok , miota szedem sokkal nyugodtabb vagyok , erzekenyebb, mondjuk szerintem mindig is jobban az voltam mint Mi a ferfiakra jellemzo . A masik meg ,ez nem egy fetis higy ferfikent undorodok magamtol , a testemtol ha tukorbe nezek , en a magam reszerol eleg empatikus vagyok , nehezen artok masnak ha nem tesznek erte azt meg vegkepp nem tudom, hogy aki hormon terapian van hogy eroszakolna meg mast mikor semmi libidom a hormonok meg a testosteron blokkolok . Miatt es amugy ossze is megy a nemiszerv a hormonoktol es csokken jelentos mertekben az erekcio is. Akinek meg egy fetis es megis szedheti azert maximum az orvost hibaztathatod nem a transz embereket. Legkozelebb informalodhatnal tobb helyrol

2023. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!