Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha sokat játszom MMORPG-vel,...

Ha sokat játszom MMORPG-vel, attól még lehetek sikeres programozó?

Figyelt kérdés

2022. febr. 5. 10:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%

Fél-1 évvel szerintem már el lehet helyezkedni junior/pályakezdő poziban.


Nekem más, szintén programozással kapcsolatos munkakörhöz egy nyár intenzív tanulás kellett a tanulmányaim mellett (de ott nem szereztem túl sok rutint).

2022. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Ne a kifogásokat keresd hanem a megoldásokat és akkor a top 10%ban lehetsz a programozók között.
2022. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
#11 mi volt az a szintén programozással kapcsolatos munkakör?
2022. febr. 5. 15:49
 14/20 anonim ***** válasza:
Data scientist
2022. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
És azzal mi van, hogy sok helyen a juniorhoz is 1-2 év tapasztalatot kérnek?
2022. febr. 5. 16:08
 16/20 anonim ***** válasza:
77%

15

Semmi, beadod a jelentkezésed és meglátod.


Amúgy én pl diákként voltam szoftvertesztelő. Oda vettek épp fel, azt tudtam tapasztalat nélkül csinálni. De mint IT-s tapasztalat, számított a jelenlegi munkakörömben is. Konkrétan rákérdeztem, hogy érdemes-e úgy jelentkeznem, hogy nincs a szó szoros értelmében tapasztalatom és mondták, hogy persze, majd a szakmai interjú eldönti.


De amúgy ne kummants, a pályakezdő pozik nem 1-2 évet várnak, hanem 0-2-t. A junior szokott 1-3 évet várni, de néha oda is megéri jelentkezni tapasztalat nélkül, ha pl van githubon értelmes projekted, amin dolgoztál meg ha elég felkészült vagy.

2022. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%
Tldr, próbálkozni kell, akkor sincs semmi, ha lekoppintanak.
2022. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A programozáshoz kell egyfajta szemlélet, ha nem favágónak akarsz menni (aminek már nincs sok jövője, ezt fogják majd robotok átvenni elsőnek).

Ezen kívül nagyon jó hozzá, ha neked ez a hobbid is!

A játék az nem zavar ebben, ha nem túl sok, és nem vagy függő.

2022. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
java ma már szinte halott programozási nyelv!C#-ot kérnek vagy python-t!Én most prágában dolgozok, mint 3D dizájner és ha úgy van akkor be se kell mennem!Középsulit végeztem, rendszergazda végzettséggel! 1650eurós fizut kapok és a szállást,kaját és a haza/kiutat fizetik!Szóval semmire se kell költenem!3Hónapja csinálom és jövőhéten megyek továbbképzésre amit munka mellett kell majd csinálnom!Utána 2100eurós fizetésem lesz.Persze vannak napok amikor 16-20órát dolgozok, de van olyan is amikor 2 óra alatt megcsinálom a feladatomat és hazamehetek.Itthon 250ezres nettó fizut kerestem programozóként!Megelégeltem és kint megbecsülnek!De tényleg!Nyáron Amerikába megyünk nyaralni, vagyis a cég állja az utat a többit nekünk kell állni, de még így is megéri, mert a repülő út a drága!Csak is külföld, otthon meg lehet dögleni....Orbán fel kéne akasztani!
2022. febr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19:

azért külföldön sincs kolbászból a kerítés, már ha el nem lopták a c1gányok :D


a java sokat vesztett létjogosultságából amióta a C# multiplatformja elég jól terjeszkedik és megállja a helyét


én szintén C#-ot preferálom, bár még a javaval is el lehet helyezkedni, sőt még sok évig élni fog


itthon a python lassan terjed, bár már vannak helyek ahol azt használják

2022. febr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!